Keltský horoskop a vôňa stromov

Pre keltský horoskop sú typické stromy, pretože ich sila je bezhraničná. Keltskí druidovia vychádzali z 21 rôznych stromov, všetko sa počítalo raz za pol roka po desaťdňových dekádach. Pozrite sa na svoju charakteristiku podľa keltského stromového horoskopu.

Jedľa (2. 1. – 11. 1. / 5. 7. – 14. 7.)
Tento strom symbolizuje originalitu, eleganciu, bystrosť, ale aj osamelosť a zdržanlivosť. Jej vnútro je však veľmi komplikované, pre ňu samu aj okolie. Niekedy z nej vyžaruje chlad a strach z prekročenia hraníc. Jedľa značí pracovitosť, úsilie aj ambície a schopnosť učiť sa rýchlo novým veciam.

Brest (12. 1. – 24. 1 / 15. 7. – 25. 7.)
Brest je znakom pohody, pokoja a príťažlivosti, tvorivosti i sexuálneho apetítu. Brest dokáže aj rozkazovať, ale oplýva zmyslom pre humor a rozhodnosťou. K sebe aj k ostatným je veľmi tvrdý a kritický. Dokáže podporovať svoje okolie, túži po uznaní a miluje vedúce funkcie.

Cyprus (25. 1. – 3. 2. / 26. 7. – 4. 8.)
Optimizmus, rodinná pohoda, šťastie, tolerancia a priateľský prístup, to je doména cyprusu. Čas od času zlenivie, ale vždy sa do všetkého pustia opäť s vervou. Cyprus neriskuje, bojí sa možných komplikácií, ale mal by pochopiť, že bez rizika to niekedy jednoducho nejde vyhrať.

Topoľ (4. 2. – 8. 2. / 1. 5. – 14. 5. / 5. 8. – 13. 8.)
Topoľ je symbolom nesmrteľnosti, učenlivosti, obetavosti, ale aj samoty a náladovosti. Niekedy je majetnícky a prehnane starostlivý. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa cíti zbytočne ukrivdený. V láske neznesie príkazy, inak sa stane zatrpknutým a popudlivým.

Céder (9. 2. – 18. 2. / 14. 8. – 23. 8.)
Sebaistota, rozhodnosť, tvorivé schopnosti, aj panika a zbrklosť, to sú poznávacie znamenia cédra. K ľuďom je otvorený, čo sa občas nevypláca, ale inak to ani nevie. K životu potrebuje lásku a silné city. Céder v sebe ukrýva silnú osobnosť.

Borovica (19. 2. – 29. 2. / 24. 8. – 2. 9.)
Borovica značí záchytný bod v rozpoltenom svete. Keď niečo chce, ide si nenásilne za svojim cieľom. Rovnako je niekedy pekná hysterka, ale odvaha jej nie je cudzia. Dokáže za svoje činy prijať zodpovednosť. Pracuje so svojou múdrosťou a je za každej situácie verná.

Vŕba (1. 3. – 10. 3. /3. 9. – 12. 9.)
Citlivosť, nepokoj, rozmary značia život s vŕbou nepokojným a náročným. Je ťažké ju pochopiť a ísť v jej rytme. Vŕba nevie uchopiť všadeprítomnú lásku. Často akoby intriguje, aby dosiahla svoje a jednoducho to chce! Radosť sa mení na plač a nutnú očistu.

Lipa (11. 3. – 20. 3. /13. 9. – 22. 9.)
Lipa v sebe cíti slobodu a chuť ísť do života naplno. Nechýba jej osobné kúzlo, bystrosť, ale prahne po pokojnej duši. Na druhú stranu môže byť vypočítavá a odmeraná. Akoby v sebe nemala kúsok citu. V partnerskom zväzku hrá hlavnú rolu rozum a vášeň.

Dub (21. 3.)
Odvaha, vitalita, vytrvalosť, svedomitosť, sila myšlienky i tela a trpezlivosť sú priority duba. Vie si vychutnať život na plný plyn a nepozná prekážky. Neznáša ohováranie a plané táraniny. Stará sa o svoj vzhľad. Aj keď je dub plný energie, nie je také ťažké zraniť jeho city.

Lieska (22. 3. – 31. 3. / 24. 9. – 3. 10.)
Lieska nedokáže žiť bez skutočnej lásky. Vie sa pre druhých obetovať. Vníma pocity druhých poctivým nenásilným spôsobom. Niekedy sa nerozhojdá na rozhodnutie, ale keď sa zamiluje, vytvorí domov snov. Nájsť zmysel života, to je to čo lieska potrebuje.

Jarabina (1. 4. – 10. 4. / 4. 10. – 13. 10.)
Prirodzenosť, odhodlanie, jemnosť, zodpovednosť v spojení s vynikajúcim vkusom a uzavretosťou patrí jarabine. Keď jej chýba materiálne zaistenie, necíti sa vo svojej koži, ale vždy si poradí. Zarážajúca je jej nestála povaha. Často oplýva umeleckým nadaním.

Javor (11. 4. – 20. 4. / 14. 10 – 23. 10.)
Javor si nevie poradiť so svojimi citmi, býva rozladený, ale napriek tomu originálny, vzdelaný a máva skvelú pamäť. Rovnako je vážny, skľúčený a melancholický. Niekedy sa bojí odísť zo vzťahu a zostáva z nutnosti. Napriek tomu je hrdý, ale svoje sny len ťažko dotiahne k úspešnému cieľu.

Orech (21. 4. – 30. 4. / 24. 10. – 11. 11.)
Pochybuje alebo verí. Je zvyknutý spoliehať sa na svoje schopnosti a um. Stále myslí na to, že mu niečo chýba, ale aj tak je sebavedomý a šarmantný. Odvaha, prekonávanie prekážok ani spontánnosť mu nie sú cudzie. Riskuje, čo mu často pomôže uskutočniť vysnívané ciele.

Gaštan (15. 5. – 24. 5. / 12. 11 – 21. 11.)
Gaštan berie človeka z tej lepšej stránky. Je spravodlivý a zastáva sa slabších jedincov. Odpúšťa a otvorene vedie rozhovory s inými. Niekedy má problém s usporiadaním svojich myšlienkových pochodov a cíti sa odstrčený. Zákazy a príkazy nemá v popise práce.

Jaseň (25. 5. – 3. 6. / 22. 11 – 1. 12.)
Cieľavedomý, spoľahlivý, milujúci, usmievavý aj schopný, to sú výhody jaseňa. Srší z neho dynamickosť, intenzita aj chuť do práce. Vo vzťahoch je vyrovnaný a nekonfliktný. Nie je možné poprieť jeho náročnosť vo všetkých oblastiach, niekedy aj sebectvo a prehnanú ochranu.

Hrab (4. 6. – 13. 6. / 2. 12. – 11. 12.)
Hrab sa neobzerá do minulosti, ide hrdo ďalej. Pracovitosť, usilovnosť, citlivosť, starostlivosť a nemilosrdné správanie pri ublížení mu nie sú cudzie. Pre svoje úspechy dokáže ísť cez mŕtvoly. Je milujúci a otvorený partner. Deti miluje nadovšetko a naozaj sa pre nich dokáže obetovať.

Figovník (14. 6. – 23. 6. / 12. 12. – 21. 12.)
Kreativita, fantázia, intuícia a zraniteľnosť vás privedú k figovníku. Pod jeho silnou vrstvou je citlivá duša. V krajných situáciách je odvážny a dokáže prekonávať kľučky života na výbornú. Riadi sa svojou intuíciou. Občas trpia náladami, dokáže verne a hlboko milovať.

Breza (24. 6.)
Breza je pokojná, duchovne založená a láskavá. Hýri nápadmi a bujnou fantáziou, v živote potrebuje však istoty. Svoje emócie dáva plne najavo, nehanbí sa za nich. Väčšinou býva úspešná, odhodlaná a skromná. Jej prirodzená inteligencia je jej najväčšou výhrou.

Oliva (23. 9.)
Svedomitosť, bystrosť, ale aj kritika a precitlivenosť sú znakmi olivy. Dokáže v sebe nájsť toľko tvárí, ale zmien sa naozaj bojí. Zle sa im prispôsobuje. V živote hľadá bezpečný bod, kde sa cíti pokojne a vyrovnane. Musí sa otvoriť zmenám a pochopiť ich v dobrom.

Buk (22. 12.)
Húževnatosť, cieľavedomosť, skvelá kondícia a pevné zdravie sprevádza buk. Rád by si splnil tajné sny, preto je aj nostalgický. Svoje city prežíva naplno, občas si ale neverí a je nedôverčivý. Je nutné, aby sa otvoril budúcnosti a potlačiť spomienky na minulosť.

Jabloň (23. 12. – 1. 1. / 25. 6. – 4. 7.)
Jabloň balansuje na hrane váhavej mysle a odhodlaného srdca. Je pozorná, priateľská, milá, ale aj cieľavedomá a očarí svojou osobnosťou. Nemá v láske neúprimnosť a faloš. Hrdo si ide za svojim cieľom, nikdy nechýba. V živote potrebuje cítiť slobodu.

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!