Každá farba má svoj zmysel

Náš svet je farebný. Len vo filmoch má päťdesiatdva odtieňov šedej. Žijeme medzi farbami a má to svoj zmysel. Projekt „Stvorenie sveta“ totiž s farbami počítal. Môžu nás liečiť a môžu nám aj uškodiť, rovnako ako jedlo alebo pitie. Je nutné si vybrať tie správne!

Lenka neje!

Na kávu prišla uplakaná. Hoci je moja kamarátka večná optimistka, niečo ju zdolalo. Prehltla som svoje problémy a nachystala sa počúvať. Jej malá dcérka schudla tri kilá, obiehali doktorov, či nemá parazity alebo virózu, ale všetko bolo v poriadku. Nakoniec som s nej dostala, že aj synovi veľmi nechutí a jej samé vlastne tiež nie. Cukráreň, kde sedíme, má žlté a oranžové steny a tortu pred sebou ale zhltla za minútu. Keď som zistila, že doma majú v kuchyni modré steny, hneď som vedela, kde je problém! Chuť do jedla podporujú červená, žltá a oranžová, jednoducho teplé farby. Na chudnutie je zase dobrá modrá a šedá. Nechcela mi veriť. Za dva týždne mi však šťastne potvrdila, že Lenka už priberá na váhe. Dievčatko bolo jednoducho na energiu farieb veľmi citlivé.

Liečenie farbami

Staré civilizácie toto umenie perfektne ovládali. Praktizovalo sa v starej Číne, v Egypte, Grécku aj Indii, a dokonca vraj aj v Atlantíde. V týchto civilizáciách existovali slnečné chrámy, kam dopadalo svetlo kruhovou kopulou. Do svetla lúča sa postavil krištáľ a pomocou tenkej látky v rôznych farbách na seba ľudia nechali dopadať liečebné farebné lúče. Dnes sa táto liečba praktizuje tiež a hovorí sa jej chromoterapia. Zdroj svetla nemusí byť len Slnko, ale aj lampa alebo plameň sviece. Medzi seba a zdroj svetla treba umiestniť len farebný filter.

Účinky farieb

Základné farby na liečenie sú farby dúhy alebo aj farby ľudských čakier. Príslušnú čakru, kde máme problém, môžeme práve jej farbou posilniť. Nie sú to však jediné farby a liečiť sa dá úplne všetkými existujúcimi odtieňmi.

Červená – ohrieva a prekrvuje. Dodávame s ňou energiu, liečime chudokrvnosť, chýbajúcu menštruáciu a poranenia kože. Tiež zlé prekrvenie prstov, napr. u diabetikov.
Oranžová – dodáva radostnú energiu a tvorivé myšlienky. Lieči úzkosť, depresiu a psychózy. Tiež povzbudzuje krvný obeh, funguje na nízky tlak.
Žltá funguje na všetko, kde sú v tele žlté tekutiny, teda na močové cesty, mechúr, pečeň, žlčník a trávenie celkovo. Tiež na alergie a pamäť.
Zelená – lieči srdce, pľúca a celé dýchacie cesty od astmy po kašeľ. Znižuje krvný tlak a hladinu cukru pri diabete. Chladí všetko, čo je horúce, teda zápaly. Uvoľňuje kŕče, napätie a zmenšuje opuch.
Svetlo modrá lieči žily a cievy, znižuje tlak, upokojuje, tíši horúčku, pomáha ženám v prechode.
Modrá – tlmí bolesť, pomáha teda pri migréne, bolestiach zubov a uší, bolestiach chrbta alebo šije. Funguje na hnisavé poranenia. Upokojuje, znižuje tlak a uspáva.
Fialová dodáva duchovnú silu, povzbudzuje meditáciu a cestu k vyššiemu vedomiu. Dokáže rozprúdiť lymfu a tým liečiť celé telo.
Biela zahŕňa všetky farby, očisťuje telo na najvyšších úrovniach, vyplavuje jedy a vírusy.
Hnedá – lieči chrbticu, kosti rúk a nôh a hrubé črevo.
Ružová upokojuje emócie.
Čierna lieči nespavosť.
Zlatá veľmi silná farba, zosilňuje účinky ostatných, lieči dušu, spája s božstvom, podporuje imunitu, pomáha liečiť zlé návyky.