Kam na letnú dovolenku?

Už prišiel ten pravý čas vybrať si letnú dovolenku, aby bola pre vás výhodná. Určite však zatiaľ neviete, čo od nej očakávať a či na ňu bude dosť peňazí. Váš horoskop vám preto dobre radí, kam by ste sa mali vydať, aby ste si chvíle voľna poriadne užili!

Baran ( 21.3. – 20.4. )
Ako energickí ľudia máte chuť svoje voľno nevyužiť, skôr túžite ukázať vlastné pracovné schopnosti. Relaxáciu ale určite potrebujete! Pokiaľ sa vydáte k moru, tak zvolíte dovolenku spojenú s aktívnym športom, alebo výletmi. Pri ležaní pri bazéne by ste sa čoskoro nudili, len ak by vás nečakalo erotické dobrodružstvo. Milujete exhibicionistické kúsky nad morskou hladinou. Radi sa pobavíte aj dobrodružnou a náročnou cestou do trópov, kde si môžete dokázať svoje schopnosti a odolnosť. Často vám k tomu nesmie chýbať vybavenie pravého zálesáka. Za šelmami sa vydáte skôr v mesiaci jún a ak moru, pôjdete v auguste. S chuťou sa vydáte do Álp v severnom Taliansku a okolí Neapola na španielske pobrežie, pokojne ale zamierite aj do exotického Japonska.

Býk ( 21.4. – 21.5. )
Počas dovolenky si radi maľujete farebné obrázky. Preto máte záľubu v katalógoch, ktoré vám sľúbia letnú pohodu a zároveň aj luxus na úrovni, ktorý si môžete dovoliť. S chuťou teda budete zdržiavať v trojhviezdičkovom hoteli s plnou penziou obklopení rodinou. Ale tušíte, že prenájom vidieckej usadlosti je niekedy celkovo výhodnejšie, pretože vás dokáže pokoj medzi poľami a lesom uvoľniť. Preto vám stačí si len tak užívať s miláčikom alebo deťmi. Určite si však chcete dať aj všetky miestne dobroty. V júli sa na dovolenku vydávate častejšie ako inokedy, nikdy sa ale nevyhýbate aj umeleckým zážitkom a večernej zábave. Najlepšie pre pobyt pri mori je pre vás zase mesiac september. Odporúčame vám pobyt v krajinách ako Turecko či Grécko, pekný pre vás bude ale aj tirolský alebo švajčiarsky vidiek.

Blíženci ( 22.5. – 21.6. )
Voľno pre vás znamená zábavu a navyše patríte k osobám, ktoré často a radi cestujú. Avšak nie vždy do zahraničia, pokojne jazdíte i na kratšie vzdialenosti. Preto môžete pešo alebo na bicykli preskúmať našu republiku. Pobytové zájazdy pri mori vás príliš nebavia a venujete sa radšej poznávaniu pamiatok. Tiež rôznym výletom, kedy sa môžete stretávať s miestnymi obyvateľmi a spoznávať ich zvyky. Na niekoľko letných dní sa s chuťou vydáte aj do európskych veľkomiest ako je Londýn alebo Brusel, ktoré si užijete od rána do večera. V obľube máte bývanie na slušnej úrovni, niekedy vám ale nerobí problém ani hostel. V júni si užijete vždy slušne, v októbri zase jazdíte po slávnostiach konaných v mestách, aj na vidieku. Okrem týchto miest vám odporúčame Slovinsko, rovnako ako exotický Egypt a Sardíniu.

Rak ( 22.6. – 22.7. )
Letná dovolenka pri mori by sa mala diať každý rok. Preto sa na ňu pripravujete skutočne radi a dosť dlho. V obľube máte pobytové zájazdy s plnou penziou, kedy sa naozaj nemusíte starať o nič. Už dopredu si radšej zvolíte apartmány, kde môžete zdržiavať len s rodinou a zaoberať sa vlastným pohodlím. Nevadí vám si len tak ležať pri bazéne, ešte radšej si ale zaplávate v mori a vydáte sa na rybárske dobrodružstvo. Tak si more naozaj užijete. Pokiaľ zostanete v Čechách a na Morave, najlepšie sa uvoľníte v kraji rybníkov, ale vlastne rovnakým spôsobom, ako pri mori. Na dovolenku bude najvhodnejší mesiac júl, kedy sa s chuťou vydáte do Chorvátska alebo Talianska. Rovnako tak do Bavorska, kde existuje spojenie s českou kuchyňou. Niekedy však zatúžite aj po dobrodružstve v lone Afriky.

Lev ( 23.7. – 22.8. )
Patríte k ľuďom, ktorí milujú slnko. Preto máte zmysel pre užívanie si všetkých letných radovánok. Dovolenku potrebujete a pokojne si na ňu po celý rok šetríte, aby ste si potom pripadali ako ozajstní svetáci. Dávate prednosť luxusu a prevereným hotelom, last minute zájazdy si totiž nekúpite nikdy. Otvorená morská hladina, hrejúca slnko na oblohe bez oblakov, presne to vám po celé dni vyhovuje. Potom si na pláži radi užívate slnenie, aj športy a tiež koketovanie s druhým pohlavím. Preto sa večer musíte ukázať ako zábavné tvory, ktorí túžia okúzľovať druhých. Pre zážitky najradšej zamierite do Francúzska k moru, ale aj medzi tamojšie historické pamiatky s vinicami okolo. Vaše srdce mieri aj do severného a stredného Talianska a nevyhýba sa ani Južnej Amerike. Všade si, hlavne v auguste, vyberáte strediská a kúpele s menom a spoločenskou úrovňou.

Panna ( 23.8. – 22.9. )
Letná dovolenka patrí aj do vášho diára. Ste ochotní si dopredu vypočítať, koľko peňazí na ňu máte a viete, ako ušetriť, aby ste mohli vyjsť na vybraný zájazd. Nie vždy potrebujete pobyt pri mori alebo v meste, dokážete sa pobaviť aj na opustenom mieste v horách. V obľube máte dlhé výlety na bicykloch po cyklotrasách. Vaša skromnosť vás nijako nenúti príliš si vyberať – máte radšej menšie rodinné penzióny, kde vás nikto nevyruší. Potrebujete celé dni cestovať za zážitkami, alebo sa aspoň dlho prechádzať okolitou zelenou prírodou. Keď už vyrazíte k moru, zatúžite sa venovať klasickej dovolenke so slnením a pravidelným plávaním. Radi sa vydáte do Švajčiarska či Chorvátska, Grécka a dokonca aj do Mexika. Dobre vám urobia výhodné ceny už pre dovolenku na máj, alebo zase až na september.

Váhy ( 23.9. – 23.10. )
Dovolenku potrebujete vždy poriadnu a počas nej si užijete ako pobyt pri mori, tak aj fakultatívne zájazdy za krásami miestnych pamiatok. Miesto, kam sa vydáte napevno, musí byť známe milými vzťahmi medzi ľuďmi, z toho máte naozaj príjemné pocity. To preto, že nemáte príliš radi, pokiaľ sa relaxujúci ľudia rozptyľujú hlučnými športmi alebo hádkami. V obľube máte hotely strednej triedy, kde však býva priateľská obsluha. Podobne si užijete aj výlety na lodiach plávajúcich okolo pobrežia s uvoľnenou náladou ľudí, kvalitnou muzikou a možnosťou tanca. Nočný život už pre vás môže byť živší, pretože vám vôbec nevadí flirty. Pre dovolenku si s chuťou vyberiete pobrežie Provence, horské Savojsko, ale aj Rakúsko s Viedňou a tiež Thajsko a Argentínu. Šťastie môžete mať hlavne pri dovolenke počas júna a aj v októbri.

Škorpión ( 24.10. – 22.11. )
Letná dovolenka vás zaručene uvoľní a tiež vás dostane do iného sveta. Z hľadiska vyššej ceny nemáte obyčajné potreby, pretože skôr radi odpočívate pri nezvyklých zážitkoch. V obľube samozrejme máte more, vyhovovať vám môže aj potápanie. S chuťou sa rovnako ale vydáte na dobrodružnú cestu horskými riekami na rafte, aj napriek divokým perejom. Užijete si aj jazdu stopom, ktorá vám ponúka nečakané zážitky. Mnoho z vás však bude nakoniec dosť konzervatívnych. Keď máte rodinu a pohodlného partnera, užijete si iba plážové prostredie spolu s kvalitným ubytovaním a obsluhou. Pokiaľ ste sami, chcete sa vypraviť na dovolenku spojenú s erotickými zážitkami, a to hlavne v júli. Vyhovovať vám bude okolie Barcelony a Valencie, aj Maroko alebo Sýria, tiež ale drsné škótske alebo nórske prostredie.

Strelec ( 23.11. – 21.12. )
Leto si dokážete užiť. Ste totiž typickí cestovatelia, pre ktorých dovolenka znamená pokoj aj dobrodružstvo zároveň. Viete sa vydať do zahraničia iba s batohom, pretože máte najradšej romantiku a nezvyčajné stretávanie sa s miestnymi ľuďmi. To sa však týka hlavne mladých osôb. Tie zrelšie osoby vyžadujú skutočný luxus v moderných strediskách celého sveta. Tam si totiž môžete užiť kvalitné úrovne služieb a spokojného voľna s užívaním si prázdninových radovánok. Potom ukážete, ako máte v obľube šport a plávanie, aj veľa veselých zážitkov počas večera. S chuťou sa teda vydáte do jadranskej Dalmácie, Istrie, alebo talianskeho Toskánska plného viníc. Ale pokojne aj do Austrálie medzi pôvodných obyvateľov, na lode medzi Antily a na africké zvieracie safari, ktoré vás toľko láka. Pre cesty je najlepšie vybrať si mesiac august.

Kozorožec ( 22.12. – 20.1. )
Voľno si dokážete naplánovať. Pokiaľ sa týka letnej dovolenky, máte jej vybranú dlhšiu dobu dopredu, pretože viete dobre nakladať s časom a vlastnými peniazmi. Pritom cítite prianie, aby ste si počas nej mohli dovoliť všetko, čo druhí ľudia, s ktorými sa na zájazd vydávate. Často zamierite na svoje obľúbené miesta. V hoteloch stretávate známych, alebo sa venujete klasickej výmene letných bytov s miestnymi obyvateľmi. More si dokážete užiť, vyhýbate sa ale príliš silnému slnku. Občas preto dáte prednosť horskej chate. Pri horolezectvo a vysokohorských túrach sa totiž skvele uvoľníte a zistíte svoje schopnosti. Radi zamierite do Bulharska a všeobecne na celý Balkán, tiež ale do chladu na mýtický Island, alebo do rozprávkovej Indie, ktorá vás láka. Pobyty si užijete predovšetkým v septembri, rovnako tak aj máji.

Vodnár ( 21.1. – 20.2. )
Leto má na vás zvláštny vplyv. Čo sa týka dovolenky, vaše potreby môžu byť dosť netypické. V niečom ste klasickými turistami a viete si presne vybrať miesto vlastného pobytu. Potom sa s chuťou kúpete v mori a ako ostatní sa slníte na pláži. Niekedy je vám však trochu bližšie dovolenka vo veľkomeste, než niekde na dedine. Potrebujete miesta, kde si môžete užívať nočný život s priateľmi a kde môžete zároveň objaviť nové a netypické zážitky. Vždy vás zaujímajú ľudia a ich neznámy spôsob života. V obľube máte pobrežie talianskej Riviéry, ale aj veľké mestá pri mori, ako sú Istanbul alebo Los Angeles. Zaujmú vás však aj novopostavené moderné strediská v Perzskom zálive, ako je Bahrajn, Abú Dabí alebo Dubaj. Najlepšia pre vás bude dovolenka prežívaná v mesiaci jún, alebo zase až tá v októbri.

Ryby ( 21.2. – 20.3. )
V lete potrebujete prežiť pohodu. Zdržiavať sa v zahraničí a dlho cestovať, to je pre vás prirodzená potreba. Ak priamo nepatríte medzi sprievodcov, tak sa vydávate na dovolenku vždy s chuťou. Pokojne obetujete aj nákup nových šiat alebo auta, aby ste mohli byť pri mori. Znamená to pre vás totiž skutočné uvoľnenie a zároveň možnosť prežívať rôzne dobrodružstvá, na ktoré potom môžete dlho a romanticky spomínať. Preto sa vydáte na dlhú plavbu po mori, aj na cestu po rieke cez tropický prales. Mnoho z vás však chce mať skôr luxus na vysokej úrovni v hotelovom komplexe, kde existuje plná penzia. Potom len tak plávate vo vlnách mora a kúpete sa v lúčoch slnka na pláži. Vyhovuje vám Portugalsko, Kalábria, Egypt, ale aj Brazília. S veľkou chuťou sa vydáte aj na Srí Lanku.

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png