Júnový SUPERÚPLNOK v znamení Strelca

V utorok 14. júna 2022 o 13:51 nás čaká krásny Spln v ohnivom znamení Strelca. A navyše to bude SUPERúplnok!

Extra veľký Mesiac

Dni sú už dlhé, letný slnovrat je za dverami a v tejto čarovnej dobe kvetín, Slnka a dlhých dní sa môžete tešiť na jeden z najväčších splnov v roku! Superúplnok sa hovorí splnu, ktorý nastane v perigeu, teda vtedy, keď je Mesiac k Zemi najbližšie. Vďaka tomu vyzerá splnový kotúč Mesiaca na oblohe väčší ako inokedy! Nie je to síce nejaký priepastný rozdiel oproti bežným splnom, ale predsa len pozornému oku neunikne, že práve toto je superúplnok! A cíti to aj príroda – za superúplnkov sú napríklad na mori výraznejšie prílivy! Pokiaľ si to chcete overiť na dovolenke, máte šancu nielen teraz, ale aj za mesiac – v júli bude druhý tohtoročný superúplnok!

Najlepšie si všimnete rozdiel vo veľkosti splnovej Luny večer, keď bude vychádzať, alebo ráno pri západe, teda vždy keď je nízko nad obzorom. A pretože spln nastane uprostred dňa, máme to šťastie, že splnové noci budú v podstate dve za sebou – tá predchádzajúca aj tá nasledujúca!

Pravý čas pre párty!

Luna v Strelcovi nám prináša témy ako stvorené na začínajúce leto – naše myšlienky sa teraz budú točiť okolo cestovania, poznávania sveta a dobrodružných nápadov! Oproti Lune v Strelcovi stojí Slnko v Blížencoch, a to nás zas nabáda k poznávaniu nových ľudí a zaujímavým rozhovorom. Vyzerá to teda, že toto bude jeden z najpríjemnejších a najzábavnejších Splnov v roku, ktorý si budeme naozaj užívať! Všetky Splny sa skvele hodia na zábavu, spoločenské akcie a večierky, ale tento júnový ešte o to viac! Tak neváhajte a zorganizujte niečo pre svojich priateľov – k dokonalosti už chýba len to, že to bohužiaľ nebude víkend!

Najsilnejšie bude júnový Úplnok pôsobiť na ľudí narodených v Strelcovi a Blížencoch. Pre vás je to príležitosť ujasniť si dôležité témy ohľadom ďalšieho smerovania vášho života! Podobné to bude aj v prípade, že máte v niektorom z týchto znamení ascendent, prípadne mesačné znamenia. Môžete si pomôcť napríklad aj výkladom kariet.

Spln v Strelci a naše telo

Ako každý Spln, aj tento bude mocnou silou pôsobiť na naše telo a zdravie. Všeobecne spôsobujú Splny nepokoj a nespavosť, a kratučké letné noci môžu spánok ešte zhoršiť – možno vám však pomôže zatemniť si spálňu tmavými zatemňovacími závesmi alebo si pomôcť maskou na oči. Nedostatok úplnej tmy totiž spôsobuje, že telu chýba spánkový hormón melatonín. Úplnkové rozvírené energie často tiež vedú k nepozornosti, takže ideálne bude vyhýbať sa pokiaľ možno prácam, kde môže chvíľková nepozornosť viesť k úrazu. A pokiaľ to nejde, potom v tento deň dbať na maximálnu opatrnosť a všetky bezpečnostné pravidlá.

Strelec ovplyvňuje svaly a pohybový systém, a tak je tu taktiež vyššie riziko rôznych úrazov a preťažení pri športe alebo náročnejšej fyzickej práci. Nezabúdajte teda na opatrnosť! Ale aby to nebolo tak pesimistické, Spln a nadchádzajúce dva týždne cúvajúce Luny vám prináša jedinečnú a poslednú šancu schudnúť ešte tento rok do plaviek! Diéty aj cvičenia budú odteraz extra efektívne, tak neváhajte a choďte do toho!