Júnový spln v Strelcovi

Nádherný spln nás čaká v nedeľu 4. júna 2023 o 5:41 ráno v znamení Strelca. Ako si ho najlepšie užiť a na čo si dávať pozor?

Dobrodružný spln prichádza

Jedinečný posledný jarný spln, keď už je rozkvitnutá príroda na prahu leta, nabáda k zábave a k dobrodružstvám. Presne taká je totiž energia Strelca – znamenia cestovateľov, športovcov a dobrodruhov poznávajúcich svet!

Slnko sa zároveň nachádza v protiľahlom znamení Blížencov, ktorí prajú komunikácii, priateľstvu a zoznamovaní sa s novými ľuďmi.

Práve tieto dve znamenia, Strelci a Blíženci, budú teraz splnenú energiu pociťovať najsilnejšie. A môžete sa tešiť na rôzne zaujímavé udalosti, zážitky, prekvapenia alebo zoznámenia!

Čas zdvihnúť sa a užívať si život!

Správna odpoveď na otázku, čo si naplánovať na splnový júnový víkend, teda znie – hlavne niečo veľmi akčné! A to platí nielen pre spomínané dve znamenia, ale úplne pre každého z nás!

Je to ideálna doba pre cestovanie, večierky s priateľmi, poznávaciu dovolenku, návštevu festivalu alebo turistický prechod hôr. Akákoľvek zážitková aktivita teraz bude plná pozitívnej energie a určite vám prinesie nezabudnuteľné spomienky! Tak hlavne neseďte doma na gauči a vyrazte niekam von!

Pozor na svaly a bedrá

Také energetické obdobie, ako je spln, však predsa len vždy vystavuje naše telo zvýšenej záťaži. O čo sa bude jednať?

V Strelcovi sú podľa lunárneho kalendára citlivejšie svaly a pohybová sústava. Zvlášť potom oblasť stehien a bedier. Preto je dobré dávať si pri športe a pohybe pozor na riziko preťaženia a neprepínať svoje sily viac, než ste zvyknutí. Mohlo by to viesť k natiahnutiu svalov, bolesti bedrových kĺbov a podobným problémom.

Tiež sa splnový čas absolútne nehodí pre operácie a ďalšie zdravotnícke zákroky. Tentoraz predovšetkým pokiaľ to súvisí so svalmi a šľachami, ale pravidlo vyhnúť sa operáciám o splne, pokiaľ nie sú úplne akútne, platí všeobecne.

Pozitívny účinok na vaše telo naopak budú mať naťahovacie cviky a strečink, a tiež akýkoľvek šport na rekreačnej úrovni.

Horší spánok a sústredenosť

Úplnková energia nás bude sprevádzať nielen v tento samotný deň, ale môžete ju pocítiť, ako nastupuje už zhruba tri dni vopred, a potom ešte tri dni doznieva. Po celú túto dobu, keď Luna žiari na oblohe celú noc svojim nádherným svetlom, sa môžu objavovať typicky splnové javy.

Najčastejšie sa jedná o problémy so spánkom, ktoré sú u citlivejších jedincov nepríjemné. Skúste si poriadne zatemniť spálňu, na oči dať masku a pod vankúš dať vrecúško levandule. Spánku napomáha tiež použitie doplnku obsahujúceho hormón melatonín.

Okrem toho spln často vyvoláva sklony k nervozite a podráždenej nálade. Túto prebytočnú energiu si radšej vybite pohybom, zábavou a inými jednoduchými aktivitami. Neplánujte si žiadne náročné rozhovory, prácu vyžadujúcu maximálne sústredenie a podobne. Spln je tu preto, aby ste si ho užili, nie aby ste sa stresovali!