Júnový spln v Kozorožcovi

Na prvý letný spln sa môžete tešiť presne o svätom Jánovi – vo štvrtok 24. júna 2021 o 20:39 večer! Magická Luna vo splnu bude prechádzať znamením Kozorožca. Viete, čím vás prekvapí?

Luna v Kozorožcovi, Slnko v Rakovi  

Zatiaľ čo Slnko vstúpilo o letnom slnovrate do citlivého vodného znamenia Raka, Luna o splnu bude prechádzať presne protichodným prísnym zemským znamením Kozorožca. Najintenzívnejšie teda budú júnový svätojánsky spln prežívať ľudia narodení v niektorom z tých to dvoch znamení. Silný zážitok to však bude aj pre tých z vás, kto máte v Kozorožcovi alebo v Rakovi ascendent, mesačné znamenie alebo niektorú dôležitú planétu v osobnom horoskope narodenia.      

Kým obdobie Slnka v Rakovi nám otvára témy domova, rodiny, lásky a materského princípu, jeho protipól Kozorožec nám pripomína naše ambície, ctižiadosť, záväzky a viaže sa k otcovskému princípu. Spln vyťahuje na svetlo sveta napätie týchto dvoch protipólov a premýšľať teraz budeme napríklad nad dilemami medzi rodinou a kariérou, medzi pocitmi a povinnosťami, medzi láskou a prácou. Budeme sa pýtať sami seba, ako to urobiť, aby sme zároveň dosiahli to, za čím v živote kráčame, a zostal nám dostatok času na našu rodinu, na domácu pohodu, na deti a na lásku. Napätie zo zatiaľ nevyriešených otázok sa bude zbierať po niekoľko dní pred splnom, kedy dostaneme šancu si veci ujasniť a nahliadnuť hlbšie. Po splnu sa energia rozvoľní a upokojí, napätie opadne a my budeme zas o kúsok múdrejší!    

Kosti a kĺby v ohrození

Znamenie Kozorožca nám v lunárnom kalendári pôsobí na kosti a kĺby, ktoré sú teraz citlivejšie ako inokedy. To znamená viac si ich šetriť a vyhýbať sa aktivitám, kde by mohlo hroziť riziko úrazu. Športy, ktoré zaťažujú kĺby, nie sú teraz práve najlepší nápad. Hlavne v prípade, že máte slabšie kolená, si radšej vyberte niečo, u čoho sa nebudú veľmi namáhať!  

Spln je všeobecne veľmi nevhodný čas pre operácie a iné lekárske zákroky, ale obzvlášť by ste sa mali vyhnúť operáciám kĺbov. Tie našťastie bývajú väčšinou plánované, tak sa nehanbite zavolať do ordinácie a preložiť termín na inokedy! Nie je to hanba a vyhnete sa zbytočným komplikáciám.

Kozorožec nám okrem toho pôsobí aj na pokožku, tak jej doprajte starostlivosť v podobe kvalitných krémov, najlepšie z prírodných ingrediencií. Leto už je tu, takže nezabúdajte ani na riziko spálenia sa a chráňte si kožu pred slniečkom.  

Svätojánsky spln lásky

Tento júnový spln je výnimočný tým, že pripadá presne na sviatok svätého Jána – to je šťastie, ktoré sa nezopakuje zas tak často! Svätojánska noc bola oddávna považovaná za magickú noc lásky, kedy sa prebúdzajú tajuplné energie, v lesoch kvitne mýtické papradie a otvárajú sa magické brány k povestným pokladom. Oddávna bolo zvykom na Jána páliť veľké vatry, ktoré zároveň pripomínali, že sme sa práve prehupli cez letný slnovrat, sila slniečka už bude pomaly slabnúť a dni sa budú skracovať. Tiež sa podľa starobylých tradícií organizovali v noci očistné kúpele v rieke, ktoré možno vystopovať ešte k starým Slovanom.    

Svätý Ján bol zasvätený láske, vášni a erotike a bol to deň sexuálnej neviazanosti, kedy bolo všetko dovolené – hoci sa to cirkev snažila zakazovať. Energia lásky je však mocnejšia, a tak sa milenci odoberali spoločne do lesov pod zámienkou hľadať kvet papradia. Tento rok je magická sexuálna sila tohto dňa ešte umocnená erotickou vášňou, ktorú vzbudzuje spln. Tak pozor, nech máte vedľa seba v tento večer tú pravú spoločnosť. Garantujeme vám, že si to užijete! 

Na najväčšie milostné úspechy sa teraz môžu tešiť Ráčikovia, pretože majú priazeň Venuše, planéty lásky. Skvele sa bude dariť aj ďalším dvom vodným znameniam – Rybkám a Škorpiónom. Ale ani vy ostatní nezúfajte – láska Luny vo splnu si vás iste nájde všade!