Júlový spln vo Vodnárovi

Polovica prázdnin sa pomaly blíži a s ňou aj júlový spln. V sobotu, 24. júla 2021 v 4:36 ráno, privítame spln v znamení Vodnára. Viete, čo prinesie? 

Luna vo Vodnárovi, Slnko v Levovi

Kým Mesiac prechádza vzdušným znamením Vodnára, Slnko nedávno vstúpilo do protiľahlého ohnivého znamenia Leva. Mimoriadne silné zážitky Luny preto môžu čakať všetci, ktorí sa narodili v niektorom z týchto dvoch znamení, a to hlavne na začiatku Vodnára (januároví) a začiatku Leva (júloví). Všetko, čo o splnu platí, bude pre vás teraz platiť dvojnásobne! Rovnako tak aj pre každého, kto má ascendent alebo mesačné znamenie Vodnára alebo Leva.  

Spln je najsilnejší zo všetkých mesačných fáz a energia Luny je teraz na svojom absolútnom vrchole. Spln je časom vášne, silnej energie a nepokoja, ktorý určite mnohí z vás dôverne poznajú v podobe typickej nespavosti. Letný spln mesiaca je ako stvorený pre víkendovú zábavu, stretnutie s priateľmi, táborový ohník pod holým nebom alebo tiež pre romantický večer vo dvojici! Naopak, na deň splnu si radšej neplánujte nič príliš dôležité a zásadné, proste žiadnu náročnú prácu ani komplikované rozhodovania. Zbytočne by vám to mohla skomplikovať nervozita alebo roztržitosť, ktoré túto krásnu, ale nepokojnú mesačnú fázu typicky sprevádzajú.   

Zaujímavosťou je, že tento rok nás čakajú hneď dva splny vo Vodnárovi (so Slnkom v Levovi) za sebou. Ďalší bude už v auguste, presne 22.8.2021 vo 14:01. 

Pozor na žily a členky

Znamenie Vodnára nám na tele pôsobí na žily a tiež na členky. Platí pravidlo, že citlivé časti tela je potrebné za vlády daného lunárneho znamenia viac šetriť a nezaťažovať, ale naopak sa snažiť pre nich niečo dobré urobiť. Zvýšená opatrnosť sa teda oplatí ľuďom, ktorí trpia na kŕčové žily, rizikovým skupinám na vznik trombózy, a tiež každému, kto v minulosti prekonal nejaký úraz či operáciu členka. 

Leto má svoje zdravotné špecifiká. Ak vás čaká dlhá cesta alebo let na dovolenku, dbajte na to, nech si pravidelne rozcvičíte nohy, práve z dôvodu rizika trombózy, ktoré je síce neveľké, ale existuje. A ak sa chystáte na turistiku alebo si zabehať, nezabudnite na kvalitnú obuv, ktorá vám udrží členky v správnej polohe. Odľahčia vám tiež trekové paličky. 

Čas splnu sa absolútne nehodí pre operácie a ďalšie lekárske zákroky, ako je napríklad trhanie zubov a podobne. Hrozí totiž riziko väčšieho krvácania a komplikácií všeobecne. Preto sa oplatí odložiť zákroky, ktoré nie sú priamo akútne. Luna je dobrý poradca!

Konštelácie splnu

Keď sa pozrieme na oblohu a postavenie planét počas júlového splnu, máme tam celkom dobré správy – žiadne planéty sa na nás nebudú príliš mračiť, a tak sa môžete tešiť na príjemný a viac menej pokojný spln, ako stvorený k odpočinku a dovolenke. Jupiter na začiatku znamenia Rýb však vstupuje do opozície s Marsom na konci Leva a tiež s Venušou na začiatku Panny. To môže znamenať isté napätie v otázkach vášho životného smerovania, ako napríklad dilema či dať prednosť láske alebo úspechu, a ďalšie starosti z podobného súdka. Prejaví sa to hlavne v životoch tých z vás, kto ste sa narodili v niektorom zo spomínanej trojice znamení, prípadne tu máte ascendent alebo mesačné znamenie.       

Letné lásky budú o splne najviac priať znameniam zemského živlu, Venuša v Panne je ale okrem týchto priaznivo naklonená tiež zemským Býkom a Kozorožcom. Práve vám to teraz bude najlepšie klapať s opačným pohlavím, tak si to užite! ♥