Júlový Spln v znamení Kozorožca

Prázdninový Spln v stredu 13. júla 2022 o 20:37 bude v znamení Kozorožca – a bude to obrovský SUPERúplnok!

Kariéra a rodina v centre pozornosti

Prvý magický letný Spln tohtoročných prázdnin bude obzvlášť významný pre zrodenca v Kozorožcovi – ale aj v Rakovi, v ktorom sa teraz nachádza Slnko. Pozornosť by mali zbystriť aj tí, ktorí majú v týchto znameniach ascendent alebo mesačné znamenia! Práve pre vás je to totiž jedinečný večer, ktorý vám pomôže prostredníctvom intuície a pocitov poodhaliť odpovede na dôležité otázky vášho života!

Ale aj všetkým ostatným, nech už ste sa narodili kedykoľvek v roku, prinesie tento Superúplnok silné energie a dôležité udalosti v živote. Témy sa budú týkať kozorožcov energie – to znamená, že si budeme riešiť hlavne otázky vlastných ambícií a kariéry, napriek tomu, že sezóna dovoleniek je v plnom prúde. Ale práve to nám predsa ponúka jedinečnú príležitosť pozrieť sa na svoje profesionálne smerovanie s odstupom a nadhľadom, čo myslíte?

Okrem toho sa budú hlásiť o pozornosť aj úplne protikladné račie témy. Tie sa týkajú rodiny a domova, lásky a citov. Všetko však spolu súvisí, pretože je predsa zásadné rodinu nejako finančne zaistiť – a ona ani tá dovolenka nie je vôbec zadarmo, že ano! Spln vám otvorí nové možnosti a pohľady na to, ako si veci zorganizovať čo najlepšie!

Mega úplnková nálož energie

A prečo vlastne Superúplnok? Keď nastane spln práve v čase, keď je Mesiac k Zemi najbližšie, teda v takzvanom perigeu, je na oblohe viditeľne väčší ako inokedy. Nie síce o veľa, iba o pár percent, ale poznať to ide. Nie je to vždy v rovnakej ročnej dobe, tento rok vychádzajú superúplnky na jún a júl, toto je teda druhý z nich. Ak budete práve na dovolenke pri mori, všímajte si prílev. Superúplnok totiž spôsobuje, že prílivy bývajú vyššie! Skrátka, Luna je k Zemi bližšie, takže pôsobí väčšou silou – na prírodu aj na nás ľudí!

Nebuďte teda zaskočení, keď sa obvyklá splnová nespavosť alebo nervozita prihlási s väčšou silou ako obvykle. Superúplnok je skrátka superúplnok! Pomôže keď si na tento deň doprajete voľnejší a pokojnejší program. Žiadne zásadné a stresové úlohy, nič čo by si vyžadovalo stopercentnú pozornosť, radšej čokoľvek odpočinkovejšieho. A ak máte voľný večer, doprajte si trochu zábavy a odreagovania, či už v spoločnosti priateľov, partnera alebo vašich blízkych.

Pozor na kosti a kĺby

Úplnkové sily predstavujú navyše aj zvýšenú záťaž pre naše zdravie. Preto nie je vôbec vhodné zaťažovať ešte navyše telo zdravotnými zákrokmi, predovšetkým operáciami, pokiaľ sa dajú odložiť. Hrozí totiž väčšie riziko komplikácií. V Kozorožcovi sú rizikovou oblasťou tela kosti a kĺby, takže je vrcholne nevhodná doba pre chirurgické výkony na ortopédii. Nehanbite sa dohovoriť sa na ich odklade na inokedy. Ale pozor, za vodou nie sú ani tí, komu zatiaľ našťastie kĺby plne slúžia. Úplnkový Kozorožec totiž zvyšuje riziko úrazov, napríklad pri rekreačnom športe na dovolenke.

Tak čo, nebude lepší nápad, radšej si zájsť podvečer na drink s priateľmi, než si vyraziť zabehať do lesa a riskovať kolená? Obvykle by bolo správne riešenie opačné, ale letný Spln v Kozorožcovi predsa nie je len taký obyčajný deň!