Júlový spln v Kozorožcovi

Prázdniny privítame splnovou Lunou 3. júla 2023 o 13:38. Mesiac v znamení Kozorožca sľubuje veľmi zaujímavý začiatok leta!

Celý týždeň silných emócií!

Krásna fáza splnu je vyvrcholením celého mesačného cyklu, kedy sú lunárne energie na svojom maxime. Vďaka tomu nám spln prináša oveľa intenzívnejšie udalosti vo všetkých oblastiach života. A oveľa silnejšie a farbistejšie ako inokedy teraz tiež prežívame svoje pocity a emócie!

Tajomnú splnovú silu môžeme pocítiť už zhruba tri dni pred jeho samotným termínom. Tento júlový spln bude v pondelok, takže to znamená, že už víkend sa ponesie v znamení jeho magickej sily. A následne ešte zhruba tri ďalšie dni splnovej energie doznievajú.

Po celú túto dobu na nás budú silne pôsobiť naše pocity a môžeme byť tiež náchylnejší na nervozitu. Oveľa intenzívnejšie si však budeme užívať aj tie príjemné pocity, ako je láska alebo radosť.

Symboly otca a matky vo zverokruhu

Spln v zemskom znamení Kozorožca je zaujímavý tým, že oproti iným splnom je predsa len o kúsoček pokojnejší a drží nás ako keby nohami na pevnej zemi. To je vhodná protiváha k znameniu Raka, v ktorom sa touto dobou nachádza Slnko a ktoré posilňuje našu citlivosť a prežívanie pocitov.

Obe tieto znamenia, ktoré stoja vo zverokruhu oproti sebe, však majú spoločný istý pokoj a ich energia navodzuje pocit stability a bezpečia. Nie je to náhoda, pretože Kozorožec symbolizuje vo zverokruhu otcovský princíp, zatiaľ čo Rak znázorňuje princíp materský. Takže je to tak trochu ako pocit návratu domov! A čo príjemnejšieho by sme si mohli na začiatok letného voľna priať!

Najlepší program na spln

Spln sa ideálne hodí pre zábavu a aktívny oddych, spoločenské udalosti, výlety a podobne. Máme totiž veľa energie a len tak leňošiť alebo dlho spať sa nám väčšinou príliš chcieť nebude. Na druhej strane, pre náročnú prácu sa táto fáza Luny vôbec nehodí, pretože máme zníženú sústredenosť a tiež horšiu odolnosť voči stresu.

Tento spln je obzvlášť dôležitý pre všetkých Kozorožcov a Rakov. Pre vás je to jedinečná šanca prepojiť sa s vašimi hlbokými pocitmi a nadviazať kontakt s vašou dušou a skutočným ja. Je to ideálna doba pre meditáciu, rozjímanie o živote a vašich cieľoch, ale aj pre veštenie, napríklad z tarokových kariet.

Zdravie na prvom mieste

Spln pôsobí podľa lunárneho kalendára aj na naše zdravie. V znamení Kozorožca ovplyvňuje kosti, kĺby a tiež pokožku. Preto si dávajte pozor na väčšie riziko úrazov, ako sú zlomeniny a vykĺbenie, hlavne pri športe, a nepreťažujte svoje kĺby – najcitlivejšie sú teraz kolená. Na slniečku nezabúdajte na krém s dostatočným UV filtrom, aby vaša pokožka zostala aj v lete krásna a hlavne zdravá.

Hor sa na bylinky!

Pokiaľ patríte medzi priaznivcov liečivých byliniek a chcete si nazbierať vlastnú zásobu, potom je spln v júli ideálne obdobie. Od dávnych čias sa traduje, ako čarodejnice zbierali magické byliny práve o splne, pretože vtedy majú najväčšiu silu! Jedna zo zaujímavých bylín tejto sezóny je ľubovník, na ktorý môžete vyraziť práve teraz a nasušiť si ju na čaj proti jesennej depresii alebo vylúhovať liečivý olej vhodný na drobné poranenia a bolesti kĺbov. Ale byliniek, ktoré sú teraz v rozkvetu je oveľa viac – tak myslite na zimu už vopred!

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!