Jarný tarotový horoskop kariéry a financií

Jar je ako stvorená pre kariérny postup! Chcete si dobre zarobiť, rozbehnúť nové plány alebo radšej získať viac voľna? Tarotové karty vám poradia, ako na úspech – podľa znamenia!

Baran

Karta Päť mečov ukazuje, že myslíte v prvom rade sami na seba, a to vám prináša úspechy. Takže sa nijako príliš nesnažíte na tom čokoľvek meniť, veď sa vám to predsa takto osvedčilo, tak čo by ste riešili. Niekde vnútri si však predsa len uvedomujete, že momentálne zarábate a postupujete vpred tak trochu na niečí úkor, či už je to niekto konkrétny, koho poznáte, alebo nejaká skupina ľudí. Ale príliš si nepripúšťate nejaké výčitky svedomia – veď je to príležitosť, ktorú môžete využiť vďaka vlastnej inteligencii a chytrosti, a ktokoľvek iný by to mohol urobiť tiež. V týchto týždňoch a mesiacoch dáte prednosť výhodám, pred zodpovednosťou za vzdialenejšie dôsledky vašej činnosti, a bude sa vám to vyplácať. Je však dôležité si uvedomiť, že týmto spôsobom možno fungovať len dočasne a nemal by to byť váš dlhodobý spôsob obživy. Postupne teda budete smerovať k tomu, aby ste ctili i zásady fair-play.

Býk

Karta Kráľovná mečov vám radí, že najväčšie úspechy vás čakajú, keď nájdete odvahu byť sami sebou a nijako sa nebudete pretvarovať. Možno si myslíte, že v kariére to skrátka inak nejde a človek sa jednoducho musí tváriť, že je presne taký, ako od neho chcú, aby to niekam dotiahol. Ale v situácii, v ktorej sa teraz budete nachádzať, je opak pravdou. Najviac sa vám oplatí, keď budete úplne úprimní a otvorene dáte najavo, čo chcete a o čo vám ide. Možno tým niekoho zaskočíte, ale budete prekvapení, že reakcia bude nakoniec jedine pozitívna. Nadriadení alebo obchodní partneri si budú ceniť vaše sebavedomie a umožnia vám pracovať za podmienok, ktoré si prajete. Nevyhnutnou podmienkou toho, aby vám to všetko vyšlo, avšak je byť úprimní sami k sebe. To sa často podceňuje. Máte sami jasno v tom, o čo vám ide? Nenechali ste sa niekým ovplyvniť, ide to naozaj z vás? Aké sú vaše najdôležitejšie priority? Dajte si čas a úprimne si na toto všetko odpovedzte!     

Blíženci

Karta Desať palíc ukazuje, že je toho na vás skrátka príliš – cítite sa preťažení a máte k tomu dobrý dôvod! Zrejme ste si toho na seba vzali oveľa viac, než dokážete reálne zvládnuť, možno sa tomu ani nešlo vyhnúť, možno sa niektoré veci nečakane skomplikovali, a teraz toho máte na svojich pleciach toľko, že by to zabilo aj koňa. Musíte sa zmieriť s tým, že s niektorými vecami vám skrátka nikto nepomôže, a buď to stihnete a zvládnete vy sami, alebo to skrátka zostane nevybavené. Ale nakoniec ani druhá možnosť nebude žiadna tragédia, aj keď sa snažíte všetko brať veľmi zodpovedne a radi by ste nič nezanedbali. Zamyslite sa však nad tým, čo je pre vás perspektívne a čo nie, čo vám prinesie zisk a čo je len zbytočnú námahu. Potom sa vám najskôr vaše úlohy pekne pretriedia, a tie menej podstatné budete môcť odložiť na neskôr, alebo úplne škrtnúť. Stanoviť si priority je dobrá cesta, ako sa dostať von z nekonečného kolotoča stresu!    

Rak             

Karta Rytier mečov vám prináša krásnu príležitosť na rýchly postup vpred – stačí sa jej len chytiť a zapojiť odvahu a odhodlanie! V hre budú skvelé nové nápady, ktoré sa vám podarí presadiť, a môžete si na tom výborne zarobiť. Takže môžete čakať aktívnu a pracovne vyťaženú jar, ale bude vás to baviť, pretože v nových projektoch môžete uplatniť svoje vlastné myšlienky, a to bude veľmi príjemná sebarealizácia. Na vkus niektorých svojich kolegov pôjdete dopredu možno až príliš rýchlo a nebudú s vami vedieť držať krok, ale aj sami bez ich pomoci toho môžete veľa zvládnuť. Finančne sa vám tiež rysujú zaujímavé odmeny, ale musíte najprv na patričných miestach presvedčiť o svojich kvalitách a ukázať prvé výsledky. Možno to bude chvíľami trochu boj a výzva, ale energii na to máte dostatok a na jar vám jej ešte pribudne. Len pozor, nech sa nevrháte po hlave do až príliš riskantných podnikov! Občas je predsa len dobré trochu zvoľniť tempo!    

Lev

Karta Veľkňaz ukazuje, že vo svojej práci ste autoritou, na ktorú sa ostatní môžu spoľahnúť. Uplatníte svoje skúsenosti a znalosti a budete ostatných viesť a ukazovať im, ako majú veci robiť, či už ste nadriadení, alebo len v rámci pomoci kolegom. Ostatní si budú ceniť vašu ochotu vždy poradiť, a vám to ako správnym Levom samozrejme patrične zdvihne sebavedomie. Ale práve preto by ste si mali vážiť, nech zostanete skromní a sláva vám nestúpne príliš do hlavy. Keby ste totiž začali byť na svoje úspechy príliš namyslení, je to najjednoduchšia cesta, ako sa rýchlo dočkať konca. Majte stále na pamäti, že to, čo teraz viete a môžete odovzdávať ďalej, nie je zďaleka len vaša zásluha, ale vďačíte za to ľuďom, od ktorých ste v minulosti získavali vedomosti a učili ste sa. A takýmto ľuďom, ktorí sú skúsenejší ako vy, je aj teraz stále potreba počúvať a rešpektovať ich, nech už ste to dotiahli akokoľvek vysoko!  

Panna

Karta Tri mince je veľmi príjemná veštba – ukazuje totiž, že sa už čoskoro dočkáte zaujímavých čiastkových výsledkov vašej práce a budete spokojní, že sú za vami vidieť pekné výsledky! Nezaspíte však na vavrínoch, ale bude vás to naopak motivovať k ďalšiemu snaženiu, pretože dobre viete, že vo svojich ambíciách ešte nie ste zďaleka na konci. Udalosti tejto jari vám však jasne ukážu, že ste na dobrej ceste, ktorú sa oplatí i naďalej nasledovať. Máte skvele našliapnuté i k ďalším úspechom a zárobkom, a konečne to prestane byť snaženie naprázdno a s neistým výsledkom, ale bude vám to už aj priebežne vynášať! A to sú samé dobré správy! Len pozor, nech pracujete aj do budúcnosti stále rovnako kvalitne a nič neflákate. Ale to vám, ako Pannám, príliš nehrozí, dôkladnosť je totiž vašou silnou stránkou a navyše budete robiť prácu, ktorá vás baví, takže radi venujete pozornosť každému detailu!    

Váhy

Karta Sila ukazuje, že jar vám prináša veľa činorodej energie a už sa nemôžete dočkať, až sa budete môcť do niečoho zaujímavého pustiť poriadne a hlavne naplno. Lenže okrem zmysluplnej práce tu bude ešte aj množstvo ďalších aktivít, ktoré budú rozptyľovať vašu pozornosť a tváriť sa hrozne moc perspektívne a lákavo – ale nič z toho! Je na vás, aby ste rozpoznali, čo nikam nevedie a je to len prázdne nadšenie, a prinútili sa radšej robiť to, čo vám skutočne vynáša, aj keď to samozrejme bude oveľa väčšia nuda! Tiež pozor na sklon príliš peniaze rozhadzovať! Možno si hovoríte, že si život skrátka chcete užiť, a na tom nie je nič zlé, len to chce poznať ten bod, keď už si musíte dať stopku, zapojiť silu vôle a povedať si NIE – toto si už naozaj nepotrebujem kúpiť! Keď budete držať svoje vášne na uzde a nasmerujete ich radšej ku konštruktívnym cieľom, bude sa vám veľmi dariť!   

Škorpión

Karta Dva poháre patrí medzi najkrajšie karty tarotu, ale v pracovnej sfére je to minca, ktorá má dve strany – ide tu totiž o lásku a partnerstvo! Čo to pre vás znamená? Veľa Škorpiónov môže počítať s horúcim románikom na pracovisku, ktorý si poriadne užijete – ale otázka je, čo to bude znamenať pre vašu kariéru? Možno povýšenie a novú príležitosť, ak sa zamotáte s niekým, kto vám dokáže na kariérny ceste nejako pomôcť? Možno si bude vaše okolie myslieť, čo ste to za zlatokopov, ale v skutočnosti sa bude jednať o úprimné sympatie a možno dokonca perspektívny vzťah! Pre iných Škorpiónov môže naopak znamenať komplikácie, keď sa vaše milostné pletky na pracovisku prevalia – predsa len práca a osobný život sú dve rôzne veci, ktoré by sa asi nemali miešať. A nakoniec, spokojní zadaní Škorpióni v dlhodobom vzťahu môžu uvažovať o rozbehnutí či rozvoji rodinného podnikania – s partnerom budete naladení na rovnakú vlnu aj v pracovných predstavách, takže to má budúcnosť!     

Strelec

Karta Rytier mincí ukazuje, že tento rok na jar sa nebudete nikam ponáhľať, ale o to viac budete venovať svoju pozornosť tomu, čo je naozaj spoľahlivý a solídny základ, na ktorom môžete stavať. Dobre chápete, že v nestabilných časoch je dôležité mať istotu, na ktoré sa môžete spoľahnúť, nech máte za každých okolností z čoho žiť. Až keď sa vám podarí splniť túto náročnú úlohu, môžete si opäť dopriať rozlet a uvažovať o nových odvážnych projektoch – to má však pre túto chvíľu ešte čas. Budete si strážiť, nech ste stále nohami na zemi a nenecháte sa uniesť nejakými vzdušnými zámkami. Aj vaše okolie, či už kolegovia, podriadení alebo vaša rodina, sa môžu spoľahnúť na to, že s vami hladovať rozhodne nebudú. Hlavná miera zodpovednosti je však na vás, ste to vy, kto väčšinu vecí nejakým spôsobom riadi a organizuje. Klobúk dolu pred vaším solídnym a serióznym prístupom k veciam!     

Kozorožec

Karta Kráľovná mincí vám veští hojnosť všetkého, čo potrebujete, či už vďaka dobrým zárobkom alebo vašej šikovnosti a schopnosti si veci dobre zorganizovať. Bude pre vás úplne zásadné udržiavať si stabilné zázemie, ktoré vám umožní vždy si dobre oddýchnuť, načerpať sily, a finančná rezerva vás ušetrí od zbytočného stresu. Samozrejmosťou je, že toto všetko chcete dopriať nielen sebe, ale tiež svojej rodine, takže to nie je málo práce, ale našťastie vám budú veci pekne vychádzať a môžete sa tešiť z dostatok všetkého, čo potrebujete. To však neznamená nepremyslené rozhadzovanie, ale skôr stabilnú a kvalitnú životnú úroveň, v ktorej máte všetok komfort, ktorý potrebujete. Prispeje k tomu aj vaša schopnosť ušetriť tam, kde to nie je zložité – napríklad variť si doma, alebo si veci, ktoré viete urobiť sami, zabezpečiť svojpomocne a zadarmo. A keď sa to spočíta všetko dohromady, nebude vám, ani vašim blízkym, ani v ťažkých časoch nič chýbať!     

Vodnár

Karta Páža mečov vám prináša nové a svieže nápady a pýta sa, či máte dosť odvahy a sebaistoty pustiť sa do ich realizácie. Príznačná karta pre vás, ako pre idealistického a samostatne mysliaceho Vodnára! Konečne ste sa dočkali toho, že sa môžete prejaviť takí, akí naozaj ste, dať priechod svojim odvážnym ambíciám. Počítajte ale s tým, že aspoň spočiatku na to budete sami a každú novú pozíciu si budete musieť vybojovať a vyjednať svojimi vlastnými silami. Niekedy to bude trochu náročné na úprimnosť, aby ste si skrátka stáli za svojím a nenechali ste sa ovplyvňovať pochybnosťami ostatných ľudí o tom, akú perspektívu vaše nápady vlastne majú. Keď budete sebaistí, môžete toho veľa dosiahnuť, len nesmiete chcieť všetko hneď a je potrebné počítať s tým, že aspoň na začiatku budete postupovať vpred menšími krôčikmi. Ale to nech vás nijako neodradí, vaša práca má zmysel i budúcnosť!   

Ryby

Karta Päť mincí ukazuje, že vaša finančná situácia už bola aj ružovejšia, než teraz na jari – možno vám šliapu na päty nejaké dlhy, alebo musíte siahnuť do rezerv, možno vypadne nejaký zdroj príjmu či bude mať výplata meškanie, skrátka na vašom účte to nevyzerá podľa vašich predstáv. Ale snažte sa príliš netrápiť vecami, ktoré pre túto chvíľu nemôžete zmeniť – teda samozrejme keď urobíte pre zlepšenie všetko, čo urobiť môžete! Verte alebo nie, nemať plnú peňaženku má občas aj svoje výhody, a nielen v tom, že človek potom logicky menej míňa! Dobrá správa je, že práve vtedy, keď máte do vrecka hlboko, sa ukáže, kto je skutočne vás priateľ a môžete sa na neho spoľahnúť, a kto sa vás snažil len využívať – týchto ľudí sa rýchlo zbavte! To pre vás bude cenné poznanie aj do budúcnosti, na koho si dať pozor a komu naopak môžete veriť! Takže všetko zlé je aj na niečo dobré – a tiež žiadna smola netrvá večne!