Januárový Spln v znamení Raka

V utorok 18. januára 2022, kúsok po polnoci o 0:48, privítame Spln, ale pôsobiť na nás bude niekoľko dní okolo tohto dátumu. Najsilnejšie ho pocítia Raky!

Zimný čas citov a domova

Noc plného Mesiaca uprostred mrazivej zimy patrí znameniu Raka, ktoré sa nachádza presne naproti Kozorožcovi, v ktorom je momentálne Slnko. Preto tiež januárový Spln vynesie na svetlo sveta témy patriace týmto dvom znameniam a narodení v nich budú prežívať túto energiu najsilnejšie. Témou Raka je domov, rodina a emócie, takže naše myšlienky a pocity sa teraz budú najviac zo všetkého točiť okolo týchto záležitostí nášho srdca. Naproti nim v opozícii stojí Kozorožcov vplyv, ktorý hovorí o kariére, ambíciách a povinnostiach, takže počítajme s tým, že budeme premýšľať a rozjímať o tom, čo nám prinesie úspech a naproti tomu čo nám prinesie citové naplnenie. Úlohou je dostať tieto záležitosti do vzájomnej rovnováhy.

Okrem Rakov a Kozorožcov sa môžu na zaujímavé pocity a myšlienky pripraviť aj všetci, ktorí majú v niektorom z týchto dvoch znamení ascendent, prípadne, ak je to vaše mesačné znamenie. Aj pre vás to bude veľmi významný deň. A nezabúdajte, že splnové sily sú najmocnejšie práve v jeho predvečer!

Pozor na žalúdok aj vzťahy

Každý Spln je typický svojou mocnou energiou, ktorá nenecháva nič v prírode v pokoji, a to ani v tejto treskúcej zime. Citlivejší ľudia môžu preto pociťovať podráždenosť, nespavosť a horšie sústredenie. Preto sa odporúča neplánovať si na Spln žiadne dôležité a náročné činnosti alebo rozhodovanie, ale dopriať si pokojnejší deň a nenáročný program. Teraz to platí pre oba dva dni, ako pred splnovou nocou, tak aj po nej.

Spln v Rakovi je ideálne zasvätiť vašej rodine a blízkym, teplu domova alebo aj spoločnosti vašej lásky. Pokiaľ máte malé deti, mali by byť práve ony teraz v centre vašej pozornosti. Luna praje všetkému, čo súvisí s citovým životom a láskou vo všetkých jej podobách.

Mesiac v Rakovi nám však pôsobí nielen na dušu, ale aj na telo. Znamenie Raka ovplyvňuje žalúdok a robí ho citlivejším, takže si teraz dajte pozor, čo jete a koľko. Vhodné sú ľahšie jedlá, ktoré si s láskou pripravíte sami z kvalitných surovín. Ale buchta od mamičky sa tiež neodmieta, pokiaľ nemáte so žalúdkom vyložene problémy. Láska je predsa najdôležitejšia!

Nenechajte sa zaskočiť nedorozumením

Keď sa pozrieme na horoskop tohto Splnu, môžeme tu vidieť drobnú prekážku, alebo vlastne dva, a to sú retrográdne, teda cúvajúce planéty Merkúr a Venuša. Merkúr je vo Vodnárovi, zatiaľ čo Venuša v Kozorožcovi. Táto konštelácia je trochu pekelná a varuje nás pred možnými komunikačnými problémami, ktoré sa objavia hlavne vo vzťahoch. Ľahšie sa budú vyskytovať rôzne nedorozumenia a zavariť vám môže aj technika, ktorá napríklad spôsobí, že sa niekde stratí SMSka alebo e-mail, alebo sa napríklad omylom dovoláte na nesprávne číslo. Berte to športovo, nerobte z takýchto udalostí vedu, a hlavne si nimi zbytočne nekazte náladu krásneho rodinného alebo partnerského večera.

Retrográdna Venuša tiež napovedá, že teraz nie je vhodný čas na začínanie nových milostných vzťahov. Ak ste teda momentálne sólo, spomeňte si radšej na svojich najbližších príbuzných a venujte sa im, určite si to zaslúžia!

Spln v Raku by sme si mali skrátka užiť čo najpríjemnejšie, najpokojnejšie a nerobiť si žiadne zbytočné starosti navyše. Niekedy je skrátka lepšie len tak byť s tými, koho máte radi, a to dôležité si povedať len tak očami a drobnými pozornosťami bez slov!