Januárový spln v Rakovi

Prvý spln v roku 2023 nás poteší už veľmi skoro – v noci na 7. januára 2023 o 0:07. A pozor, v znamení Raka ľahko zahrá na naše city!

Luna v Rakovi plná citlivosti

Magická sila splnu predstavuje vrchol celého lunárneho cyklu a vybičuje jeho silnú energiu na úplné maximum. A pretože znamenie Raka, ktoré teraz vládne lunárnemu kalendáru, sa spája s hlbokými citmi, pocitmi a intuíciou, bude táto kúzelná noc znamenať výpravu do ríše citov, lásky, ale aj tajuplného mimo zmyslového vnímania. Je to ideálna doba pre veštenie a kúzla lásky, a pretože tento spln krásne vychádza na víkend, je ako stvorený na rande a romantickú noc vo dvojici!

Pozor si však dávajte na sklony k až prílišnej precitlivenosti a návalom emócií, ktoré sa môžu ľahko objaviť. Vyhýbajte sa preto riešeniu a rozoberaniu problémov vo vzťahoch, hádkam a konfliktným situáciám. Spln totiž zvyšuje riziko podráždenej nálady, takže takto predídete mnohým úplne zbytočným problémom. Citlivosť môže doľahnúť tiež na osamelé duše, melancholickú náladu skúste zahnať napríklad veselou knižkou alebo komédiou, a rozhodne nepúšťajte svoje pocity na trudnomyseľné výlety do ríše spomienok na nešťastné lásky alebo čokoľvek podobné. Spln je tu preto, aby sme si užívali krásu života, či už s láskou, rodinou, priateľmi alebo pokojne aj sami.

Kto by mal byť najopatrnejší?

Najsilnejšie bude tento spln pôsobiť na ľudí narodených v Rakovi a tiež na Kozorožcov, ktorí oslavujú tento mesiac svoje narodeniny. Pre vás je to doba, kedy sa môžete hlbšie skontaktovať s hlasom vašej duše, napríklad pomocou meditácie alebo výkladu kariet. Zároveň však môžete viac pociťovať aj tie menej príjemné vplyvy plné Luny, ako je precitlivenosť, nervozitu a v neposlednom rade aj nespavosť. Vyhýbajte sa teda stresu a ideálne si urobte čo najviac voľného času pre seba.

Po zdravotnej stránke sú teraz citlivejšie ženské orgány i žalúdok, takže týmto partiám sa oplatí venovať zvýšenú starostlivosť. O splne v Rakovi sa neprejedajte a doprajte si ľahšiu a zdravú večeru v duchu racionálneho stravovania.

Zákernosti v komunikácii

Zaujímavým javom na oblohe je teraz konjunkcia planéty Merkúr so Slnkom a zároveň je Merkúr v opozícii s Lunou. To môže vyvolať určité problémy s komunikáciou, čo sa týka citov. Na jednej strane nie je problém hovoriť veci otvorene a prejaviť sa, ale na druhej strane to môže viesť k precitliveným reakciám, nedorozumeniam a rozporom medzi rozumom a citmi. Koniec koncov, už samotná opozícia Luny v Rakovi a Slnko v Kozorožcovi – čo je to isté ako račí spln, len rečou astrológa – nám otvára veľmi silný rozpor medzi hlavou a srdcom. Ale aj v protikladoch možno nájsť harmóniu, aj keď to môže byť tŕnistý chodník. A to je tiež o dôvod viac, prečo sa v túto krásnu splnovú dobu vyhýbať náročným témam týkajúcim sa vzťahov a pocitov, a nechať si ich na inú, menej vypätú dobu!