Januárový spln v Levovi

Na prvý spln roku 2021 si musíme počkať až do konca januára, presnejšie do štvrtku 28. 1., kedy nastane presne o 20:16 večer. Aký bude?

Mesiac v Levovi a Slnko vo Vodnárovi

Luna bude v znamení Leva a Slnko vo Vodnárovi, takže najintenzívnejšie budú noc v úplnku prežívať práve tieto dve znamenia! Neobvykle silné pocity môžete očakávať aj v prípade, že máte v niektorom z týchto znamení ascendent, mesačné znamenie alebo niektorú planétu vo vašom osobnom horoskope narodenia. Či už ste narodení kedykoľvek, levia sila splnu prichádza s témou vášho ega, sebavedomia, úspechu a sebarealizácie. To stojí v opozícii k vodnárskymi hodnotami slobody, rovnosti a idealizmu.       

Z hlbín duše sa teda budú v dňoch tesne pred splnom vynárať práve tieto témy, spln prinesie vyvrcholenie ich energie a snáď aj nové poznanie a pochopenie. Potom sa konečne napätie uvoľní a bude pozvoľna klesať. V úplnkovom rozjímaní, meditácii alebo veštectve je teraz šanca urobiť si jasno v otázkach, akým spôsobom sa chcete v živote presadiť, čo dosiahnuť, čo vytvoriť – a ako je toto všetko, čo môžete v reálnom svete vykonať, v súlade alebo v rozpore s vašimi hlbšími ideálmi a snami, prípadne s potrebou slobody, voľnosti a nezávislosti.

Pozor na srdce a vyhnite sa operáciám

Po zdravotnej stránke nám Mesiac v Levovi pôsobí na srdce, cievy a obehový systém. Opatrnosť sa preto oplatí ľuďom s kardiovaskulárnymi chorobami, ktorí by sa mali viac šetriť a vyhýbať sa námahe. Absolútnym tabu sú o tomto splnu alebo v niekoľkých dňoch okolo neho operácie srdca, s výnimkou úplne urgentných a neodkladných zákrokov. Hrozí totiž zvýšené riziko komplikácií a tiež nadmerné krvácanie. Počas splnu sa tiež odporúča vyhnúť sa, pokiaľ možno, všetkým lekárskym zákrokom, ktoré počkajú – od operácií, až po trhanie zubov. Naše telo je totiž o úplnku veľmi podráždené, takže je lepšie dopriať mu pokoj pre regeneráciu.    

Ak sú však vaše cievy i srdiečko zdravé a v dobrej kondícii, oplatí sa dopriať svojmu telu trochu pohybu a rozprúdiť si krvný obeh. Reč je však iba o kondičnom športe vo voľnom čase, nie je absolútne vhodná doba pokúšať sa trhať nejaké športové rekordy! S pokojom a radosťou si teda choďte trochu zabehať, prejsť sa na bežkách alebo si zacvičiť do fitnescentra. To všetko vášmu telu veľmi prospeje.  

Riskantná kvadratúra s Býkom 

Z ďalších astrologických konštelácií nás bude tento spln sprevádzať kvadratúra Slnka, Jupitera a Saturna vo Vodnárovi a Luny v Levovi s Marsom a Uránom v znamení Býka. Toto je veľmi zaujímavé postavenie planét, ale bohužiaľ nie v pozitívnom zmysle. Bojovný Mars spoločne s rebelantským Uránom prináša riziko nečakaných zmien a skratového, nepremysleného jednania, ktoré nemusia mať práve pozitívny výsledok. Najviac sa to bude týkať Levov, Vodnárov a Býkov, ale platí to aj pre zvyšných deväť znamení zverokruhu. Preto sa oplatí držať si teraz v mysli viac ako inokedy pravidlo o tom, že je lepšie dvakrát merať a raz strihať. Na deň v splnu si neplánujte žiadne dôležité rokovania, zásadné rozhodovanie a skúste sa vyhnúť tiež nepremyslenému míňaniu peňazí. Zvýšená opatrnosť sa oplatí tiež pri riadení auta a pri športe, pretože môžu hroziť úrazy.     

Skrátka a dobre, januárový spln si najlepšie užijete, keď si doprajete pokoj a pohodu, či už v spoločnosti niekoho blízkeho, priateľov alebo aj sami. Neplánujte si žiadny náročný program, ale radšej si v odpočinkovom tempe trochu popremýšľajte nad svojim ďalším životným smerovaním, kariérou i sebarealizáciou. Praktické prevedenie svojich nových nápadov si však nechajte až na neskôr! Krásny SPLN želáme!