Harmonizácia čakier pomocou meditácie

Ak túžite po uvoľnení a oslobodení sa od všetkého negatívneho, mali by ste vyskúšať meditáciu. Meditáciu, pri ktorej prečistíte svoje čakry a vaša farba aury zosilnie. Nie je nič jednoduchšie, ako to vyskúšať práve teraz. V nasledujúcich vetách vám napovieme, ako na to!

Riadne sa na meditáciu pripravte

Meditácia vám pomôže rozprúdiť vašu vnútornú energiu. Uvoľní potlačované pocity a budete vďaka nej môcť vstúpiť do vášho vedomia. Dôverujte svojmu vnútornému JA! Ono vás povedie. Než začnete s meditáciou, pripravte si okolo seba priestor, kde budete mať pokoj od vonkajších ruchov. Nájdite si preto príjemné miesto, kde sa pohodlne usaďte, a to najlepšie do lotosového kvetu či do tureckého sedu. Zatvorte oči a meditácia môže začať…

Nikam sa neponáhľajte

Až zatvoríte oči, vnímajte len svoj dych, prežívajte každý svoj nádych a výdych. Nesnažte sa ho však ovplyvniť svojou vlastnou vôľou. Každým nádychom a výdychom sa uvoľňujete, klesáte k podstate vášho bytia a nachádzate svoj vnútorný pokoj!

Ak sa už nachádzate v tejto fáze, môžete sa začať sústrediť na svoju prvú čakru. Zamerajte sa na dolný koniec chrbtice. Predstavte si, ako sa tam vznáša červená guľa. Ak má táto guľa nejaké nedokonalosti, je málo červená alebo je popraskaná, snažte sa ju opraviť. Vyhlaďte ju a rozžiarte ju!

Až budete s týmto hotoví, prejdite k svojej druhej čakre. Pozornosť presuňte pod svoj pupok. Čakra v tejto oblasti by mala mať jasne oranžovú farbu. Urobte to isté ako v prvom prípade.
Zbavte guľu všetkých nedokonalostí a pokračujte zase ďalej, a to na oblasť nad pupkom, kde sa nachádza tretia čakra majúca žltú farbu. Dbajte na to, aby ste aj tu zahladili akejkoľvek nerovnosti a pokračujte ďalej.

Ďalšou zastávkou je stred hrudníka. Tu sídli štvrtá čakra, ktorá je symbolizovaná farbou zelenou. Vnímajte túto farbu a nechajte ju rozžiariť.

Rovnako tak pokračujte u piatej čakry. Tá má farbu svetlo modrú a nachádza sa v oblasti krku.

Následne sa preneste do oblasti medzi očami, kde sa nachádza tretie oko, teda šiesta čakra, ktorá nesie farbu tmavo modrú.

Siedma, teda tzv. Korunná čakra sa nachádza na temene hlavy a má fialovú farbu. Prečistite riadne aj tú a prekontrolujte, či sú všetky gule vašich čakier jasne žiariace.

Po takejto meditácii by ste sa mali cítiť ako znovuzrodení. Vaša vnútorná energia sa rozprúdila naplno a do žíl sa vám vleje nový život!