Geminidy! Láskyplný dážď hviezd

Dúhové meteory Geminidy prelietavajú najbližšie nad strechami našich domov zo všetkých meteorických rojov. Preslávili sa mnohými jedinečnými vlastnosťami, ktoré u iných padajúcich hviezd nenájdete. Pozrite k súhvezdiu Blížencov, odtiaľ vyletí vesmírna nádhera a prinesie vám vášnivú lásku!

Táto neobyčajná krása nám lieta nad hlavami každý rok medzi 7. až 17. decembrom a naša Zemeguľa prejde maximálnou intenzitou prúdu meteoritov uprostred tohto obdobia, okolo 14. decembra. Máme teraz šťastie na najaktívnejší a najpravidelnejší hviezdny dážď, ktorý by sme si nemali nechať ujsť. Oproti iným rojom je úplne jedinečný z mnohých hľadísk!

Líšia sa v každom ohľade:

• V bežných meteorojoch lietajú bielej, modrej a žltej meteory. V Geminidoch však zahliadneme aj zelenkavé žeravé lietavice!
• Majú najvyššiu hustotu zo všetkých objavených meteorických rojov 2-3 g/cm2.
• Vyhrávajú tiež tesnosťou planetárneho kontaktu, pretože prelietavajú atmosférou najbližšie zemskej kôre. Jedine tento meteorický dážď zbadáme už 40 km nad našimi hlavami!
• Majú tiež najzáhadnejšie materskej teleso. Väčšina meteorických rojov sa sype z obiehajúcej kométy. Kdežto Geminidy pochádzajú pravdepodobne z planétky 3200 Phaethon, čo je asteroid, ktorého pôvod je nejasný a záhadný.Využite kúzla padajúcich hviezd!

Tento vesmírny dážď pomenoval latinský výraz Gemini. Z nášho pohľadu totiž roj vylieta práve zo súhvezdia Blížencov, konkrétne od hviezdy Castor. Jeho jedinečná energie je obzvlášť vhodná k rôznym magickým rituálom a pre veštbu, pretože posilňuje jasnovidectvo. Pustite sa do nich práve teraz! A ak si na veštenie sami netrúfate, využite služby profesionálnych veštcov.

Vaše telo zaplavia hormóny vášne a šťastia

Zájdite si so svojou láskou na predvianočnú večernú prechádzku, najlepšie s ďalekohľadom, a romantiku máte zaručenú! Stačí nájsť na nočnej oblohe súhvezdie zložené z obrazcov dvoch ľudských postáv a prekvapiť svojho partnera žiarivým vesmírnym úkazom. A ak plánujete prvé rande, nenájdete oslnivejšiu príležitosť, ako práve túto. Citlivé dušičky vám okamžite podľahnú!