Februárový spln v Panne

Druhý spln roku 2021 prichádza v sobotu, 27. februára v 9:17 ráno, a bude v znamení Panny. Viete, čo vám jeho magická sila prinesie?  

Mesiac v Panne a Slnko v Rybách  

Naproti znameniu Panny stojí vo zverokruhu znamenie Rýb, a v nich sa teraz nachádza Slnko. Februárový spln teda bude mimoriadne intenzívny práve pre vás, kto ste sa narodili v niektorom z týchto dvoch znamení. Ale aj všetkým ostatným prinesie tento deň témy Panny i Rýb. Túžba po poriadku, systému, dokonalosti a čistote, ktorá je typická pre energiu Panny, sa teraz stretáva s intenzívnymi pocitmi, intuíciou a hlbinami podvedomia, ktoré naopak prináša energie Rýb. A tieto dve veličiny môžu byť v našich životoch v strmom protiklade! Práve teraz o splnu sa nám tieto témy otvárajú, umožňujú nám ponoriť sa hlbšie do svojich vlastných pocitov, intuitívnych znalostí a nájsť tam ďalšie smerovanie pre svoj život. Budeme však cítiť potrebu si všetko poznanie a pochopenie, ktoré k nám takto na pocitové úrovni príde, pomenovávať, zaraďovať a hľadať v tom nejaký systém.

Možný je však aj opačný scenár – toľko budete pri svetle splne premýšľať o živote a snažiť sa veci utriediť, až vám zrazu veci začnú dávať logické súvislosti, a potom sa zrazu objaví aj taký ten zvláštny “aha” pocit a spadne vám veľký kameň zo srdca . Budete skrátka vedieť, že ste vyriešili niečo hlboko vo svojom vnútri! A také veci sa najlepšie riešia osamote a v pokoji, tak si to doprajte!   

Pozor na trávenie a kvalitné jedlo

Po zdravotnej stránke nám znamenie Panny ovplyvňuje tráviaci systém. Citlivejšie budú najmä črevá a pankreas. Každopádne sa vyhýbajte operáciám a lekárskym zákrokom na týchto orgánoch, pokiaľ to ide čo i len trošku odložiť. Hrozí totiž väčšie riziko komplikácií. Všeobecne sa o splnu neodporúčajú žiadne operácie a zákroky, ani na iných častiach tela, takže s výnimkou tých najakútnejších nimi svoj organizmus zbytočne nezaťažujte. 

Úplnok v Panne obracia našu pozornosť na kvalitu nášho jedálnička, pretože tolerancia nášho tela k rôzne nezdravým jedlám dnes bude o poznanie menšia. Nájdite si čas a pripravte si ľahký obed a večeru z kvalitných a čerstvých surovín, bez použitia polotovarov, šetrite aj tukom a ostrým korením. Ak vám na to nevychádza čas, potom si aspoň doprajte miesto klasického menu v krčme radšej návštevu dobrej vegetariánskej reštaurácie!     

Ak ste zvyknutí sa postiť, je dobrý nápad dopriať si úplnkový pôst a piť len čistú vodu. Ak zo zvykom pôstov len začínate, vyberte si ako prvý až ten ďalší, a teraz si urobte skôr odľahčený ryžový alebo ovocný deň, pretože nepripravený tráviaci systém by mohol náhlu zmenu horšie znášať.

Venuša naproti Mesiacu

A čo zaujímavé sa nám o splnu ešte deje na oblohe? Planéta lásky Venuša sa nachádza v Rybách a v konjunkcii so Slnkom, a to prináša krásny a romantický čas pre lásku! Milostnú vášeň si o splne najviac užijú ľudia vo vodných znameniach, medzi ktoré patrí okrem Rýb ešte aj Rak a Škorpión. Vy budete mať v láske na ružiach ustlané!  

Opozícia Venuše v Rybách a s Lunou v Panne však vytvára zvláštne citové napätia, ktoré pocítia všetky znamenia zverokruhu, ale Ryby a Panny najviac. Potrápia vás aj v prípade, že máte ako ascendent alebo mesačné znamenie niektorú z tejto protikladné dvojice. A ako sa toto podivné napätie bude prejavovať? Na jednej strane sa budete cítiť zamilovane alebo sa vo vás prebudí nečakane hlboké city, a na strane druhej sa dostaví potreba tieto city rozoberať, niečo si o nich myslieť a niekam si ich zaradiť. Možno sa zrazu začnete úplne racionálne zamýšľať nad tým, podľa akých presných kritérií spoznáte, že práve toto je ten pravý partner, alebo si napísať podrobný zoznam vlastností, ktoré by mal mať, a ktoré zas určite nebudete tolerovať. A zrazu vám vaše srdce rovnako zavelí úplne iným smerom! Takéto pocity môžu byť veľmi ťažké na spracovanie, ale najlepšie je skrátka nezachádzať do extrémov. Hviezdy vám dávajú príležitosť pozrieť sa na lásku z dvoch protichodných uhlov pohľadu, ale pravda je najskôr niekde v strede!