Februárový spln v Levovi

Spln, ktorý nás čaká 5. februára 2023 o 19:28, to bude naozaj jazda! Mesiac v kráľovskom znamení Leva rozpáli úplne každého!

Noc zaliata mesačným svetlom

Fáza splnu je najsilnejšou časťou celého lunárneho cyklu, kedy magická energia Luny pulzuje po celom zemskom povrchu! A to nielen v samotný splnový večer, kedy nastáva vrchol, ale cítiť to môžeme už približne tri dni vopred, a tiež ešte tri dni po tom!

Vedeli ste, že práve počas zimných mesiacov je splnový Mesiac na oblohe najvyššie v celom roku? Okolo polnoci žiaria vysoko nad obzorom úplne rovnako ako letné slniečko! A ak máte to šťastie prechádzať sa romantickou zasneženou krajinou, potom si užijete jasné svetlo takmer ako cez deň – svietidlo môžete nechať pokojne doma! A taká zimná splnová romantika za večernú prechádzku rozhodne stojí. Najlepšie ešte s niekým, s kým sa môžete navzájom pekne zahrievať!

Pokiaľ však chcete spať, bude to teraz trošku ťažšie. Možno vám pomôže aromaterapia s vôňou levandule, alebo upokojujúci čaj z medovky. Skúste ich!

Lev praje vášni a radosti

Znamenie Leva, ktoré teraz vládne v lunárnom kalendári, patrí ohnivému živlu, a preto nám prináša poriadnu dávku energie a vášne! Februárový spln je ako stvorený na zábavu, a to nielen vďaka plesovej sezóne. Usporiadajte teda poriadny večierok pre priateľov, kolegov alebo širokú rodinu! Vyrazte na zaujímavú kultúrnu akciu, zatancujte si, bavte sa ako najlepšie viete! Spln v Levovi je tu na to, aby sme sa predviedli a zažiarili! A samozrejme, práve teraz je skvelý čas aj na horúci večer vo dvojici. Valentín sa blíži, ale nie je na čo čakať – pokojne si ho oslávte v predstihu!

Leví spln pôsobí najsilnejšie na zrodencov v dvoch znameniach – okrem Leva je to ešte Vodnár, ktorý teraz oslavuje narodeniny. Práve táto dvojica si bude splnovú romantiku a vášeň užívať najsilnejšie. Ale pozor! Každá minca má dve strany, a tak na vás môžu silnejšie ako inokedy pôsobiť aj negatívne javy spojené s splnom, okrem problémov so spánkom sa môže pridať aj nervozita, podráždenosť a náladovosť. Vyhýbajte sa preto stresujúcim situáciám a náročnú prácu teraz radšej odložte.

Pozor na srdce a cievy

Zvýšená opatrnosť sa o splne v Levovi oplatí všetkým, ktorí majú zdravotné problémy so srdiečkom, krvným tlakom alebo cievami. Pokiaľ sa vás to týka, určite si teraz doprajte šetriaci režim a príliš sa nenamáhajte, pretože keď je Luna v Levovi, je srdce a krvný obeh zraniteľnejší. Tiež platí dôsledne sa vyhýbať všetkým zdravotníckym zákrokom, najmä operáciám týchto častí, pokiaľ nie sú úplne urgentné.

Naopak, pokiaľ vám srdce a cievy problémy nerobia a ste fit, doprajte si šport a pohyb, okrem víkendovej zábavy si tiež posilníte svoje zdravie! Čo napríklad večerné lyžovanie pri splne? To je romantika! Alebo môžete vyraziť na bežky, zabehať si alebo sa skrátka len tak prejsť vonku! Hlavne si túto jedinečnú noc užite naplno!