Fázy Mesiaca v čase narodenia ovplyvnia osobnosť

Nie je tajomstvo, že niektoré vaše povahové črty určujú hviezdy podľa toho, ako boli sformované na oblohe pri vašom narodení. A práve tak sa do vášho životopisu zapisuje tiež Mesiac. Záleží len na tom, v akej fáze bol v okamihu vášho narodenia!

Novolunie pre inovátorov


Nov je doba, kedy na oblohe nevidíme žiadny Mesiac. Osoby, ktoré sa narodili v čase presného Novolunia, alebo ešte niekoľko dní po ňom, sprevádza väčšinou životom nepokoj. Do väčšiny akcií sa vrhajú bez premýšľania, nedokážu ubrať plyn a milujú nové začiatky. Ich energia je mocná. Aj drobnosti dokážu prežívať dramaticky, ale zároveň len málokedy strácajú naozaj nervy a vzdávajú sa. Radi šíria svoje idey a hľadanie nových ciest ku šťastiu je pre nich výzvou.

Dorastajúci mesiačik a priekopníci

Dorastajúca Luna už ukazuje na oblohe prvý kosák Mesiaca. Jeho svit postupne naberá na intenzite. Táto fáza Mesiaca dáva svojim krsniatkam do vienka predovšetkým väčšiu sebadôveru. Vedia, čo chcú a sebapresadenie je ich náplňou života. Neradi ustupujú a ešte menej radi stoja v tieni kohokoľvek. Sú zameraní na rozvoj a cestu vpred. Do minulosti sa preto príliš neobhliadajú, a keď už, tak len preto, aby teraz niektoré veci urobili lepšie.

Polmesiac a hra protikladov

Polovičný Mesiac môžeme na oblohe uvidieť v dvoch variantách, raz ako dorastajúci polmesiac, ktorý smeruje k Splnu a raz ako ubúdajúci Mesiac, ktorý sa blíži k Novu.
Ľudia narodení v rastúcom polmesiaci sú obdarení veľmi dobrou koncentráciou, majú cit pre detaily a vedia sa dobre rozhodovať aj v krízových situáciách.Všetci narodení u ubúdajúceho polmesiaca majú často problém s presadením sa – niečo iné chcú oni sami, niečo iné po nich chce okolie. Nie je vylúčená ani situácia, kedy im niečo iné radí rozum a kedy niečo iné diktujú city. Aj ich okolie niekedy nevie, čo presne si o nich myslieť. Až sebapoznávanie im pomáha v správnych voľbách.

Trojštvrťový Mesiac a oddanosť

Ak je na oblohe trojštvrťový Mesiac, do Splnu už veľa času nezostáva. Deti s týmto znamením na oblohe sa často vyznačujú výbornými analytickými schopnosťami, sú náročné a málokedy sa uspokoja s tým, čo práve majú. Napriek tomu vedia byť jedni z najoddanejších, a to nielen ohľadom lásky, ale aj ohľadom ideálov.

Spln

Kráľovná noci – zaguľatený Spln, ktorý vrhá svetlo na všetko, čo by inak v noci bolo skryté. Spln svojim krsniatkam dáva do výbavy predovšetkým mimoriadne schopnosti, a zvlášť čo sa týka paranormálnych javov. V priamom protiklade k tomu sa ale títo jedinci zase strácajú v medziľudských vzťahoch, čo je spôsobené ich čiernobielym videním sveta.

Ubúdajúca Luna a jazdci

Luna už začína ubúdať, hoci na oblohe je stále veľký žiariaci Mesiac. Tento trojštvrťový ubúdajúci Mesiac dáva svojim narodeným do vienka neúnavnosť a pevnosť názorov. Pre šírenie svojich právd neváhajú cestovať pokojne pol sveta. Je ale treba dávať pozor na prílišný fanatizmus.

Ubúdajúci kosák a samotári

Luna sa pozvoľna blíži zase k Novu a nežiari už príliš jasne – napriek tomu jej svetlo nesie svoje posolstvo. To v sebe majú aj tí, ktorí sa narodili za posledného ubúdajúceho kosáka. Tento tvar Luny bol do vienka daný ľuďom, ktorí dokázali celý svoj život zasvätiť niečomu alebo niekomu. Len výnimočne vedia ísť s prúdom a radšej vyhľadávajú samotu.