Energia farieb

Máš prasknutú auru, slep si ju. Legendárna „hláška“ z filmu Perníková veža naviedla mnoho divákov k tomu, aby zapátrali v tom, o čom sa vlastne hovorí. Aura nás sprevádza každým dňom as trochou tréningu ju môže odhaliť aj laické oko. Viete, akú farbu vyžarujete a trúfnete si nahliadnuť do pestrej palety svojho okolia?

Pritom odkrytie vlastnej aury môže pomôcť s porozumením sebe sama. Uľahčí pochopenie túžob, dlhotrvajúcich zdravotných problémov i spomienok, s ktorými sa nedokážeme vyrovnať. Akonáhle rozkryjeme svoje farebné tajomstvo, povolíme putá, čo nás držia späť a môžeme začať s lepším životom. Máte odvahu?

Farby aury môžu mať tisíce podôb. Môžu byť jasné, pastelové, svetlé alebo tmavé. Môžu mať formu viacerých farieb alebo dokonca podobu dúhy. Obvykle človeka obklopuje aura zložená z dvoch až troch farieb, ktoré sú esenciálne, dané konkrétnej osobe. Ďalšie nuansy sa potom premieňajú podľa akruálnej situácie, zdravotného i psychického stavu. Čítanie aury preto môže byť vynikajúcou a veľmi presnou diagnózou pri problémoch, s ktorými si sami nevieme rady.

Jednou z najsilnejších aur je červená. Symbolizuje krv a je stelesnením akcie. Ako väčšina farieb môže mať pozitívnu aj negatívnu podobu, ktorá sa v prípade svetlej či tmavej červenej prejavuje ako rôzne póly magnetu. Tmavé odtiene červenej navyše skrývajú vnútornú agresivitu a hnev, ktorý je akýmsi ochranným mechanizmom pred svetom. Jedná sa o inšpiratívne jedinca, ktorý nájdete vo vedúcich pozíciách.

Modrá farba patrí empatickým ľuďom, ktorí pomáhajú druhým. Tieto osoby sú veľmi intuitívne a pokojné, majú cit pre spravodlivosť a silné prepojenie s vlastným „ja“. Obvykle sa jedná o samotára a introverta s častými zmeny nálad. Môže indikovať návrat ku koreňom, alebo naopak cestu k vyššiemu posolstvu. Modrá je farbou veriacich ľudí i tých, ktorí ctia spoločenské konvencie a právo. Z telesných orgánov odkazuje farba neba na štítnu žľazu.

Zelená je farbou prírody, ale aj srdce. Zvyčajne sa jej chvália ľudia, ktorí pracujú pre dobro druhých – učitelia, liečitelia alebo lekári. Prezrádza harmonickú stránku osobnosti, človeka, na ktorého je spoľahnutie. Potrebujú, aby oni a ich najbližšie okolie bolo v zdravej rovnováhe. Tmavé odtiene zelenej môžu ukazovať na majetnícke sklony a obavy z neúspechu v láske aj prílišný dôraz na finančné zabezpečenie.

Žltá aura je plná optimizmu, slnka a psychickej vitality. O svojom nositeľovi prezrádza vysokú inteligenciu, životnú múdrosť i zmysel pre primeranosť. Veľakrát charakterizuje osoby, ktoré sa pre niečo nadchnú, ale ktorých nadšenie rovnako rýchlo opadne. Žltá je farbou ľudí s prerezanou pusou, vynikajúcich rečníkov a diplomatov. Naopak tmavé odtiene žltej ukazujú na prílišnú tendenciu analyzovať a nad všetkým nezdravo premýšľať.

Energické, expresívne a tvorivé osoby prezrádza oranžová aura. Taký človek nemá problém nájsť spoločnú reč s ľuďmi naprieč spoločenským spektrom, je vitálny, pozitívny a empatický. Žltá aura je synonymom sexuálnej vitality a vášne, láska je však na rozdiel od červenej pokojná a verná. „Oranžoví“ ľudia často bojujú s lenivosťou a prokrastináciou. Pre telo je oranžová symbolom čerstvej energie a nových začiatkov.

Fialová farba je prepojená s psychikou a nervovým systémom. Symbolizuje vizionárov, pacifistov a rojkov, ktorí všedným životom preplávajú s hlavou v oblakoch. Títo ľudia menia svet okolo seba všeobjímajúcou láskou i obyčajnou myšlienkou. Fialová je úzko spätá s ezoterikou, tieto osoby majú blízko k astrálnemu cestovaniu, vedomému snívaniu a ďalším spirituálnym technikám.

Zlatá a strieborná farba symbolizujú životný optimizmus. Žiariaca strieborná charakterizuje oduševnených jedincov s vnútorným bohatstvom i pevným zdravím. Zlatá aura chráni svojho nositeľa zhora. Také osoby vraj obklopujú anjelské krídla, ktoré umožňujú prekonať seba samého.

Čierna aura je oproti tomu synonymom negatívnej energie, ktorá sa v tele zadržiava. Môže mať podobu choroby niektorého orgánu, alebo samotného ducha. Symbolizuje neochotné osoby bez vôle a chuti do života. Šedá farba ukazuje na problém s komunikáciou voči druhým ľuďom. Ľudia s takou aurou nedôverujú druhým a môžu mať v tele rôzne energetické bloky.

Hnedá aura prezrádza o svojom nositeľovi obavu zo zmien. Také osoby sa kŕčovito držia aj v nefunkčnom vzťahu alebo zamestnaní, neveria sami sebe a boja sa neúspechu. Oproti tomu biela farba je symbolom čistoty a novosti. Hovorí sa, že bielu auru majú anjeli a ľudia, ktorí prekročili fyzickú rovinu existencie a pripravujú sa na vyššiu existenčnú priečku.