Decembrový Spln v znamení Blížencov

Posledný Spln v roku 2022 nám rozjasní advent 8. decembra o 5:07 ráno. A bude v znamení Blížencov!

Úplnok stvorený na rozhovory

Krátke dni, dlhé noci, a vonku sychravý december. Ale aj keby sa nám ten posledný tohtoročný Spln náhodou schoval v hmle, na jeho mocnej sile to nič nezmení! Mesiac v Blížencoch a Slnko v protiľahlom Strelcovi nám prinesú do života nový svieži vánok a inšpiráciu plnú optimizmu do budúceho roka!

Tak ako vždy, bude aj decembrový Spln najsilnejšie pôsobiť na dvojicu znamení, v ktorých sa práve nachádza Luna a Slnko, teda na všetkých Blížencov a Strelcov. Práve vám prinesie táto krásna doba hlbšie zamyslenie nad smerovaním a zmyslom vášho života, a možno vás aj „nakopne“ k niečomu novému a zaujímavému, čomu by ste sa do budúcnosti chceli venovať! Rovnako tak bude však Luna pôsobiť aj na tých z vás, kto máte v týchto dvoch znameniach ascendent alebo mesačné znamenia. Nie je to náhodou aj váš prípad? Pozrite sa na svoj presný horoskop podľa hodiny narodenia!

Témy Blížencov sa týkajú komunikácie, priateľstva, spolupráce s kolegami a získavania informácií. Naproti tomu protiľahlý Strelec rozširuje sféry záujmu pre túto dobu o cestovanie, dobrodružstvo a náboženské otázky. Každopádne nám tento adventný Spln sľubuje poriadne filozofickú a debatnú náladu! A prečo nie napríklad pri poháriku dobrého zvárača?

Nepodceňujte prechladnutie

Spln však nie je len o našej duši, ale tiež o tele a zdraví. Takže sa pozrime na to, čo nám Luna v Blížencoch chce pripomenúť! Medzi najcitlivejšie partie tela patria v týchto dňoch okolo Splnu ruky a ramená, ktoré budú náchylnejšie na preťaženie a úrazy. K tomu sa pridávajú priedušky a pľúca, takže sa teraz naozaj oplatí dávať si väčší pozor ako inokedy na infekcie dýchacích ciest a šálku teplého bylinkového čaju alebo strúčik protizápalového cesnaku do jedla rozhodne nebude na škodu!

A aby toho nebolo málo, potrápi nás aj úplne klasické splnové problémy – nespavosť, nepokoj, problémy so sústredením. Nedá sa nič robiť, spln nám síce pripadol na štvrtok ráno, ale naše telo by už najradšej malo víkend! Ideálne by bolo, keby ste si mohli urobiť aspoň trochu odpočinkovejší deň a rozhodne si na záver pracovného týždňa neplánujte žiadne zásadné jednania a rozhodnutia. Výrečnosť by vám v Blížencoch síce asi nechýbala, ale výsledok by nemusel úplne zodpovedať vášmu cieľu.

Úspech vďaka Marsu

Zaujímavosťou decembrového Splnu je konjunkcia Luny a Marsu v Blížencoch. Tieto dve nebeské telesá sa stretnú na rovnakom mieste na oblohe a vďaka tomu sa navzájom podporujú. A to je veľmi priaznivé! Práve teraz je oveľa jednoduchšie ako inokedy pretaviť vaše sny, pocity a túžby do konkrétnych a cieľavedomých činov! Táto hviezdna konštelácia hrá do kariet hlavne ľuďom narodeným v Blížencoch, Vodnárovi alebo Váhach, a najviac tým, ktorí sa venujú intelektuálnym činnostiam, ako sa hovorí „pracujú hlavou“. Práve teraz je ideálny čas na vymýšľanie nových projektov, a to platí aj pre iné znamenia, hlavne pokiaľ pracujete v oblasti jazykov, komunikácie so zahraničím alebo žurnalizmu. Tento Spln je skrátka výnimočný a môže vám totiž priniesť veľké úspechy, ak sa vám podarí zacieliť váš pomyselný „šíp“ tým správnym smerom! Ale pozor – Mars je retrográdny, teda cúva. Zatiaľ teda nič nezačínajte a počkajte s realizáciou vašich skvelých nápadov až do nového roka! Všetko má svoj čas!