ČÍNSKY NOVÝ ROK TIGRA

V roku čínskeho vodného Tigra musí každé znamenie bez výnimky vydať zo seba to najlepšie, aby všetci zo zverokruhu prekonali prekážky a zlepšili svoje životné podmienky. Rok 2022 bude rok zmien. Je tým pádom vhodná doba pre všetkých tých, ktorí sa chcú zbaviť rán minulosti, vyliečiť sa a začať odznova.

Vodný Tiger vládne od 1. februára 2022 do 21. januára 2023. Celé toto obdobie je prepojené hektickými energiami. Jeho znaky sú spontánnosť a nevyskúšanosť postupov. Ide vlastne o experimentálnosť života, keď riešime veci zo dňa na deň. Pre každého človeka zvlášť, aj pre celé ľudstvo, sa budú vyskytovať prekážky na každom kroku, napriek tomu však budeme schopní čerpať silu z dynamiky vecí a z vlastného nadšenia.

Vodná povaha čínskeho Tigra

Na rozdiel od kovovej podstaty čínskeho znamenia Byvola, ktorý svoje obdobie vlády skončí dnes 31. januára, tkvie živelný základ Tigra vo vode. Voda symbolizuje aj v čínskej tradícii emócie a city, rovnako ako v ostatných kultúrach. Navyše však predstavuje ako „krv sveta“ aj duchovnú komunikáciu, duchovnú zrelosť a životnú silu. Najlepšie sa v tomto roku bude dariť narodeným v znamení Draka, Kone, Psa a Prasaťa. S veľkými prekážkami sa stretne Opice a Had. Musia si dať pozor na svoje investície a na riskantné milostné vzťahy.

Je ťažké povedať, či je vodný Tiger z piatich čínskych sort tigrov najviac ohľaduplný alebo najmenej bezohľadný. U tigra to druhé vyzerá ako to prvé. V každom prípade je zo všetkých druhov tigrov najviac empatický. Psychicky nám venuje čistiacu silu svojho humoru, ktorý musí byť, aj keby na soľ nebolo. Fyzicky je vodný Tiger známy svojou veľkou očistnou schopnosťou tela. Najväčší vplyv má na jangové znamenia, čo je Krysa, Tiger, Drak, Opice a Pes. Tieto znamenia posilnené energiou vodného Tigra budú dôslednejšie a lepšie a rýchlejšie budú vedieť, kam idú a čo chcú. Budú dosahovať dobré výsledky podľa svojich zámerov. Pri čínskych znameniach s jingovou polaritou (Vôl, Králik, Had, Koza, Kohút, Prasa) zostáva v hre faktor, či sa nechajú odradiť prvým neúspechom, alebo si pôjdu za svojim.

Obom typom znamenia prináša tento Tiger do života dynamický štýl, ktorý sa môže dariť lepšie alebo horšie. Na dosah je množstvo profesionálnych, romantických i rodinných úspechov, len sa trochu snažiť a urobiť prvý krok.

Sny sa premenia na realitu

… ale len tomu, kto sa nebojí „zabrať“. Ak sa nebojíte plného nasadenia síl, môžete dosiahnuť takmer všetko, čo chcete, pretože rok 2022 je rokom zmien. Môžete tiež nájsť vysnívané vzťahy, je však potrebné stáť aspoň jednou nohou na zemi a nenechať sa unášať žiarlivosťou, vášňou a hnevom. Čo sa týka kariéry, nie je lepší rok ako rok Tigra. Môžu ožiť zabudnuté projekty a nefunkčné podnikanie. Ak chýbajú peniaze na investície, objavia sa. Ide iba o to mať pripravený dobrý plán. Aj tým, ktorí nepodnikajú, prídu do cesty nové pracovné príležitosti, a to šité na telo. (Veľmi sa bude dariť všetkým profesiám, ktoré súvisia s vodným živlom.)

Pozor na financie

V podnikaní sa vám bude dariť, ale na financie si dávajte pozor. Ako už bolo povedané, je nutné mať premyslený investičný plán. Nenakupujte veci bez uváženia a nie také, s ktorými nemáte skúsenosti. Pozor na podvodníkov. Je tiež nutné opatrovať národné zdroje, ako je orná pôda, voda, ropa, plyn, kovy. Všetky diplomatické krízy je lepšie zažehnať, než začnú eskalovať.

Vzťahy a láska

Jangová polarita vodného Tigra praje vzťahom, preto konečne nebude prikladaný veľký význam názorovým rozdielom a v spoločenských skupinách i rodinách bude väčšia zhoda. Romantické vzťahy budú hojné, ale málokedy budú mať dlhšie trvanie ako práve tento rok. Ružové okuliare preto v láske hneď zložte alebo ani nenasadzujte. Rok bude tiež hojný na bábätká, len narodení v Tigrovi by si mali dať pozor a o rok dieťa odložiť, aby nedochádzalo k prudkým stretom medzi rodičmi a deťmi Tigríkmi.

Zdravie v roku vodného Tigra

Vodný Tiger musí preplachovať, pite teda dostatok čistej vody. Ak si nájdete liečivú studničku či prameň, tým lepšie, aj bylinné odvary vám prospejú. Je nutné dávať pozor na močové cesty a obličky. Mali by ste tiež lepšie dbať na svoj jedálniček, menej podliehať nezdravým chutiam a nastaviť svoje stravovanie tak, aby ste našli potešenie v zdravých a čerstvých potravinách, čo je veľmi dobre možné. Oprostite sa aj od stresu a skúste si uvedomiť, že vaše starosti nie sú stredobodom vesmíru. Vesmír je múdry organizmus, ktorý sa riadi sám a nie je potrebná vaša účasť v tomto procese. Venujte sa meditácii a prechádzkam v prírode.