Čierna Luna v roku 2021 – na čo sa pripraviť?

Rovnako, ako nájdeme v kalendári každý mesiac deň, kedy má nastať Spln, potom vo väčšine kalendárov nájdeme aj deň, kedy nastáva Čierna Luna – astronomicky povedané Nov/Novolunie. A rovnako ako Spln má aj Nov svoje posolstvo.

Čierna Luna a všeobecný význam

Všeobecne je čierna Luna v astrológii spojovaná s karma záťažou z minulých životov. Dôležitú úlohu hrá to, v akom znamení bol Nov v čase nášho narodenia, podľa toho môžeme zistiť, s čím z minulosti sa stretávame a ako sa s touto témou vyrovnať.

Nov v kalendári preto tiež nepredpovedá úplne jednoduchý deň, je to deň, kedy často dochádza k otváraniu starých nespracovaných zážitkov, ktoré by sme práve dnes mali doriešiť. Je to ale aj ideálny deň pre nové začiatky, kde sa môžeme posunúť o veľký kus dopredu.
Charakteristika dňa závisí aj od toho, v akom znamení práve aktuálne Nov nastáva. Inak budeme totiž reagovať na čiernu Lunu za času vlády Blížencov, a celkom inak za času vlády Panny.

Magické Novy v roku 2021

◙ Čierna Luna v Kozorožcovi (13. januára 2021 v 6:00), ktorá nastáva už ZAJTRA, na začiatku zimy prináša nutnosť vydať zo seba všetko najlepšie, často však so sklonom drieť sa až do úplného vyčerpania. Veľmi nás tiež môže obťažovať strach z vlastného zlyhania.

◙ Uprostred najpevnejšej zimy potom prichádza Novolunie vo Vodnárovi (11. februára 2021 o 20:05),ktoré súvisí so sklamaním v citovej oblasti. Časté môžu byť pocity odcudzenia, alebo naopak veľký strach zo straty ľudí, ktoré máme okolo seba.

◙ Marcový Nov v Rybách ( 13.3.2021 o 11:21) symbolicky zakončuje obdobie zimy a pôsobí predovšetkým v oblasti psychiky. Stretnúť sa v tú dobu môžeme s depresiami kvôli rôznym životným karambolom. Deň nahráva aj závislostiam všetkého druhu, vznikajúcich predovšetkým z pocitu nedostatku vlastnej sily.

◙ Čierna Luna v znamení Barana ( 12.4.2021 vo 4:30) bude výbojná.Energia prebúdzajúcej sa jari do nášho života neprináša len aktivitu a radosť z nových začiatkov, ale otvára aj konflikty, ktoré v minulosti úplne nevyhasla. Stretnúť sa po celý deň môžeme s aroganciou a bojom o moc.

◙ Jar je v plnom rozpuku a májové Novolunie v Býkovi (11. mája 2021 o 20:59) zase poukazuje na problémy s majetkom. Riešiť môžeme nedostatok finančných prostriedkov – faktický alebo domnelý, pretože sila správneho náhľadu na situáciu je trochu zatemnená lakomosťou.

◙ Na rozhraní jari a leta sa musíme vyrovnať s čiernou Lunou v Blížencoch (10. júna 2021 vo 12:52). Tá nás môže privádzať do rozpakov v oblasti sebavyjadrenia. Môžeme sa báť vysloviť svoj názor, alebo naopak môžeme ten svoj vyslovovať až príliš hlasno. Rizikom sú aj plané sľuby či ohováranie.

◙ Na začiatku leta sa stretneme s júlovým Novom v Rakovi (10. júla 2021 vo 3:16), ktorý vnáša nezhody do rodinného života a môže dochádzať k rozchodom i hádkam. Prejavuje sa pociťovanie nedostatku opory a nedôvery vo všetkých vzťahoch všeobecne.

◙ Uprostred horúceho leta sa musíme pripraviť na Čiernu Lunu v Levovi (8. augusta 2021 o 15:49). Tá vynáša na svetlo témy súvisiace s bojom o moc a túžbe po nej, problémy s kariérou, pády z výslnia, a varuje pred možnosťami, ktoré vedú na scestie.

◙ Septembrový Nov v Panne (7. septembra 2021 v 2:51) vynáša na svetlo zdravotné otázky. Telo nám môže vysielať viac signálov ako obvykle, bude treba napraviť staré chyby a cielene posilňovať imunitu pre jesenné obdobie.

◙ Čierna Luna vo Váhach ( 6.10.2021 o 13:05) zase bude odhaľovať boľavé rany v oblasti citov. Najviac vás môže ťažiť pocit, že nás nikto nemá rád a osamelosť, hoci mnohokrát len domnelá, pretože na vine môžu byť prílišné ideály.

◙ Uprostred sychravej jesene sa musíme pripraviť na novembrové Novolunie v Škorpiónovi (4. novembra 2021 o 22:14), ktoré odkazuje k vine. Nemusí ísť vždy o konkrétnu situáciu, ale o určitý vypestovaný pocit, že keď robíme to alebo ono, nie sme dobrí. Riešiť sa bude aj erotika alebo psychická nepohoda.

◙ Decembrová Čierna Luna v Strelcovi ( 4.12.2021 v 8:42) preverí našu silu viery i životných názorov, rovnako ako môže prinášať problémy v oblasti zázemia. Objaviť sa môžu problémy s bývaním, nutnosť sťahovania alebo iné ohrozenie zázemia.

Využite silu Novu a majte svoj život pevne v rukách!