Čierna Luna – dar aj prekliatie

Čierna Luna je v poslednej dobe hojne skloňovaný pojem. A to nielen v súvislosti s nočnou oblohou a neprítomnosťou mesiaca, ale aj astrológiou a karmickými dlhmi. Čierna luna je tiež spojená s obrazom krásnej a démonickej Lilith.

Démonická tvár Čiernej Luny

Podľa mýtov je zosobnením Čiernej Luny Lilith, žena, ktorá tu mala byť ešte pred Evou, ale pre svoju nepoddajnú povahu postupne prepadla temným silám a stala sa zosobnením odvrátenej strany svetla.

Čierna Luna čiže Lilith býva tiež spájaná s erotickými predstavami a snami. Zvlášť pokiaľ bývajú veľmi intenzívne a obťažujúce, neuškodia, ak si pre istotu zaobstaráme nejaký amulet, ktorý nás bude chrániť pred zlými silami.

Vyskúšať môžeme aj rituál s bobkovým listom, ktorý krátko povaríme a necháme stúpať očistnú paru priestorom. Bobkový list má nielen veľmi očistiť priestor, ale zároveň aj blokovať rôzne nepriateľské energie. Zhlboka sa nadychujte a predstavujte si, ako všetky tiene, ktoré vás ťažili, pozvoľna mizne v tejto kúzelnej pare.

Čierna Luna pri vašom narodení a osud

Za temné zákutia horoskopu, do ktorých by sme mali vo vlastnom záujme nahliadnuť, býva považovaná Čierna Luna. Ide o oblasť, ktorá ukazuje, aké bloky si nesieme z minulého života as čím sa zrejme budeme musieť stretávať.

Čiernu Lunu a jej prejavy v našom živote môžeme považovať často skôr za prekliatie ako dar, ale ak prenikneme do tejto oblasti hlbšie, podarí sa nám nielen odhaliť, čo nám hovorí podvedomie aj ako za minulosťou konečne môžeme zavrieť dvere.

Karmické dlhy totiž nemajú viesť primárne k tomu, že skončíme na kolenách, ale skôr nám ukázať, čo bolo v minulosti zle a dať nám príležitosť urobiť to teraz lepšie. Ak sa preto zoznámime s posolstvom Čiernej Luny čo najskôr, môžeme s predstihom rozpoznať, prečo sa niektoré situácie v našom živote stále opakujú a začať pracovať na zmenách.

Čo veští Čierna Luna v jednotlivých znameniach

To, kde pri vašom narodení Čierna Luna stála, môžete zistiť rovnako ako svoje znamenie zvieratníka – z horoskopu zostaveného astrológom, poprípade rôznych online aplikácií. A čo vám jednotlivé postavenia prinášajú?

Čierna Luna v Baranovi vnáša do života konflikty, v minulých životoch ste sa najskôr stretávali s aroganciou. Ak stojí Čierna Luna pri narodení v Býkovi, potom prináša do života problémy s majetkom, či už v zmysle dlhov alebo naopak mamonu – v minulých životoch bol pre vás zrejme majetok prednejší ako všetko. Čierna luna v Blížencoch súvisí s umom sa vyjadriť – môžeme sa báť ozvať alebo naopak zaobchádzať so slovami ako so zbraňou – vaše minulé bloky môžu súvisieť s prázdnymi sľubmi, klamom či ohováraniami.

Čierna Luna v Rakovi vnáša aspekt nestability do rodinného prostredia, výnimkou nie sú rozchody a problémové vzťahy všeobecne – v minulom živote bola s najväčšou pravdepodobnosťou práve táto téma boľavým miestom. Čierna luna v Levovi jednak ukazuje túžbu po moci, kariére a luxuse a jednak na prudké pády z výšok na zem, v minulosti mohla byť honba za uznaním tým, čo vás viedlo na scestie. Čierna Luna v Panne sa väčšinou viaže k zdravotným otázkam, to totiž mohlo byť v minulom živote na poslednom mieste.

Čierna Luna vo Váhach do nášho života vnáša pocity, že nás nikto nemá rád, ale za všetkým môže byť len odtlačok minulého života, v ktorom nám práve láska schádzala najviac. Čierna Luna v Škorpiónovi ukazuje na akúsi podvedomú vinu, môžete sa dokonca priamo báť byť šťastní, v minulom živote mohlo dôjsť k niečomu, čo si v sebe nesiete do dneška, či už v súvislosti s psychikou alebo erotikou.

Čierna Luna v Strelcoch ukazuje na problémy ohľadom zakotvenia a viery – v minulosti ste možno nemali strechu nad hlavou alebo boli zradení. Čierna Luna v Kozorožcovi vám môže do života prinášať extrémne tlaky na výkon, kedy často musíte prekonávať sami seba, v minulosti ste práve v tejto oblasti mohli cítiť svoje zlyhanie.

Čierna Luna vo Vodnárovi prináša do života časté sklamanie v citovej oblasti a pocit odcudzenia, zrkadliacu zradu či stratu v minulosti. Čierna Luna v Rybách ukazuje na stretnutie sa s depresiami a závislosťami – v minulom živote ste zrejme nemali silu plávať proti prúdu. Nemali, ale teraz už ju môžete mať. A to napokon platí pre nás všetkých, či už Čierna Luna stála pri našom narodení v akomkoľvek znamení zvieratníka.