Augustový spln vo Vodnárovi

Tento rok už druhýkrát prichádza spln vo Vodnárovi – užijeme si ho v nedeľu 22. augusta 2021 v 14:01. Viete, čo zaujímavého nám prinesie? 

Dva splny v jednom znamení po sebe 

Tento augustový Spln je výnimočný tým, že druhýkrát za sebou nastáva v rovnakom znamení. Už v júli (konkrétne 24. júla 2021) sme mali spln s Mesiacom vo Vodnárovi a Slnkom v Levovi, a teraz sa opakuje opäť to isté. Pritom je pravidlom, že rovnako, ako je každý mesiac Slnko v novom znamení, vždy sa aj spln posúva opäť o jedno znamenie ďalej do znamenia protiľahlému tomu, v ktorom je práve Slnko. To pramení zo samotnej logiky veci – zo školy si asi pamätáte, že spln k vzniká, keď je Slnko na opačnej strane zemegule ako je práve mesiac, a tým pádom osvetľuje celý mesačný kotúč. A to preložené do astrologické reči znamená, že vo zverokruhu je za splnu Slnko vždy na presne opačnej strane zverokruhu, než je Luna, teda v protiľahlom znamení – hovorí sa tomu opozícia. Naopak za Novu Mesiac na oblohe nevidíme, pretože je na oblohe na rovnakom mieste ako Slnko, vychádza a zapadá spoločne s ním a nie je osvetlený. A v astrológii je nov Mesiaca vždy v rovnakom znamení ako Slnko.   

Ale vráťme sa ku dvojici vodnárskych splnov idúcich za sebou. Ako je to možné? Lunárny cyklus od novu do novu (alebo od splnu do splnu) je o trošičku kratšia, než je jedna dvanástina kalendárneho roka. Vďaka tomu je v niektorých rokoch splnu nie dvanásť, ale trinásť. A to celkom často – trinásť splnov bolo v roku 2020 a trinásť ich zas bude i v roku 2023. A niekde sa to musí prejaviť aj vo znameniach, pretože tých je každý rok práve dvanásť. Takže ak vyjde spln na začiatok vlády Slnka v určitom znamení, môže sa stať, že ešte raz na konci jeho vlády sa zopakuje ďalší spln v rovnakom znamení. Napríklad ako teraz! V roku 2021 je Slnko v Levovi od 22.7. do 22.8. neskoro večer. A vďaka tomu ten druhý spln vo Vodnárovi s levím Slnkom ešte o chlp stihneme!     

Prekvapenie vo Vodnárovi

Vodnár je povestný ako znamenie plné prekvapení, a keď si to sčítame so silnou energiou splnu, môžeme sa tešiť na vskutku iskrivý augustový večer! Ale ktorý vlastne? Keď spln nastáva počas dňa, tak ako teraz popoludní, tradične je zvykom sláviť ho skôr v jeho predvečer. Vtedy sa sily splnu zbierajú k svojmu vrcholu. Ale rovnako tak sa môžete rozhodnúť aj pre nasledujúce večer – to už naopak napätie splnu začína po svojom vrchole trochu slabnúť. A v konečnom dôsledku to znamená dva večery plné splnu namiesto jedného, a to je fajn, nemyslíte?   

Energia splnu je vrcholom lunárnej sily celého mesiaca, takže nám v našich životoch budú vrcholiť témy, ktoré si riešime minimálne už posledné dva týždne. Môžu mať rôzne zaujímavé rozuzlenie! Je to zároveň čas vášne a zábavy, takže si doprajte spoločnosť tých, s kým sa cítite skvele – či už je to váš partner alebo okruh priateľov! Naopak, vyhýbajte sa náročným pracovným činnostiam, pretože sústredenie pri splne môže byť celkom prchavé!  

Po zdravotnej stránke si za Luny vo Vodnárovi šetrite členky a pozor si dávajte tiež na žily. Šetriaci režim sa oplatí hlavne ľuďom, ktorí trpia na problémy s týmito časťami tela. Všeobecne je za splnu veľmi nevhodné podstupovať operácie a akékoľvek lekárske zákroky. Telo potrebuje skôr pokoj a odpočinok. 

Augustový spln, láska a vaša duša

Najsilnejšie bude tento spln pôsobiť na tých z vás, kto ste sa narodili na samom konci znamenia Vodnára (po polovici februára) alebo na samom konci Leva (teraz, po polovici augusta). Práve vy môžete očakávať zásadné zážitky a poznanie vo vašom živote! 

Ak túžite ešte stihnúť letnú romantiku, potom sa oplatí pozrieť na konštelácie planéty Venuše. Tá sa nachádza vo Váhach, odkiaľ praje Vodnárom, Blížencom a samozrejme tiež Váham. Ťažšie to budú mať Barani, tým sa nebude pozdávať nutnosť robiť v láske kompromisy. Venuša tvorí priaznivý trigon so Saturnom, a to prináša do partnerských vzťahov stálosť, zodpovednosť a spoľahlivosť. A povedzte, čo viac si priať, než nájsť na sklonku leta tú pravú lásku, s ktorou vám to vydrží!