Augustový spln vo Vodnárovi

Nestáva sa často, aby boli v jednom mesiaci dva splny! 1. augusta 2023 o 20:31 nás čaká prvý z dvoch splnov tento mesiac – bude v znamení Vodnára, a navyše je to obrí Superúplnok!

Vzácny Superúplnok je tu!

V polovici letných prázdnin nezabudnite obrátiť zrak k oblohe! Mesiac v splne totiž bude teraz skutočne výnimočný!

Jav, ktorému sa hovorí „Superúplnok“ znamená, že Mesiac je v dobe splnu najbližšie k Zemi z celého roka – hovorí sa tomu perigeum. Preto spln na oblohe pôsobí väčší ako inokedy! Možno si to nevšimnete na prvý pohľad, ale pri pozornom pohľade vám zrejme pozoruhodná veľkosť mesačného disku neunikne! Hlavne pokiaľ sa pozriete hneď večer za východu Mesiaca!

Superúplnky sa opakujú s pravidelnosťou 14 mesiacov. A potom bývajú obvykle hneď dva superúplnky za sebou. V roku 2022 to boli splny v júni a júli, a v roku 2023 to budú obidva augustové splny na začiatku a konci mesiaca.

Čas neobvyklých zážitkov!

Spln v znamení Vodnára však má pre vás v zálohe ešte oveľa viac prekvapení – nielen svoju veľkosť! Vodnár je totiž najbláznivejší zo všetkých znamení zverokruhu, takže sa môžete tešiť na poriadnu nádielku jedinečných letných zážitkov!

Tento spln nás nabáda vykročiť zo zabehnutých koľají a dopriať si niečo úplne nové a neobvyklé. Nebojte sa zdanlivo šialených nápadov a podniknite napríklad výlet na neobvyklé miesto, zájdite na letnú párty medzi nových ľudí alebo skúste nový šport či zážitkovú atrakciu. Možno vás prekvapí, koľko novej inšpirácie a energie vám prinesie napríklad len maličké vybočenie z vašej komfortnej zóny všedných dní! Leto je tu predsa od toho, aby sme experimentovali!

Vodnári a Levy v centre diania

Najsilnejšie zo všetkých pocítia vplyv vodnárskeho splnu samozrejme práve Vodnári – na vás čakajú veľmi zaujímavé a dôležité udalosti vo vašom živote. A okrem Vodnárov by mali zbystriť pozornosť aj Levy, pretože v tomto znamení sa teraz nachádza Slnko a tento spln najbližšie k vašim narodeninám má pre vás tiež mimoriadny význam!

Obe tieto znamenia si teraz potrebujú urobiť viac času pre seba, pretože terajšie udalosti a energie na vás budú pôsobiť tak silno, že sa možno budete o niečo horšie sústrediť na svoje bežné denné činnosti a prácu.

Vodnársky spln a zdravie

Vplyv tohto letného splnu na zdravie podlieha Vodnárovi – a hovorí, že teraz máme citlivejšie žily a členky. Opatrnosť sa teda oplatí zvlášť v prípade, že vás niečo z menovaného hnevá, napríklad máte kŕčové žily alebo starý úraz v členku.

Zvýšenú pozornosť sa oplatí venovať riziku spojenému s trombózou počas dlhých letov – cestovatelia za oceán, neprehliadnite! Ak letíte okolo splnu, nezabúdajte si počas letu pravidelne precvičovať nohy a nenechávať ich stále v rovnakej polohe.

A tak ako zakaždým o splne, aj teraz platí pravidlo vyhýbať sa operáciám kvôli väčšiemu riziku komplikácií. Zvlášť to platí pre operácie členkov a kŕčových žíl.

Ale je leto, takže sa hlavne starajte o zdravý životný štýl a doprajte si veľa pohybu. A užívajte si letné vodnárske prekvapenia a nezabudnuteľné zážitky plnými dúškami!