Augustový Spln v znamení Vodnára

V piatok 12. augusta 2022 o 3:35 v noci dosiahne Luna splnovú fázu v znamení Vodnára. Viete, čo nám tento magický letný moment prinesie?

Keď sa vás Vodnár spýta…

Druhý Spln týchto prázdnin nastáva na vrchole leta, keď je Slnko v znamení Leva. Lunu touto dobou nájdeme v protikladnom znamení Vodnára, a práve kontrast týchto dvoch znamení sa nám postará o typické splnové napätie a prinesie intenzívnu energiu. Je čas urobiť si jasno v záležitostiach, ktoré súvisia s vodnárskymi a levými témami. A to platí dvojnásobne, ak ste sa narodili v jednom z týchto dvoch znamení. Alebo aj pokiaľ v nich máte ascendent alebo mesačné znamenia.

A či nám to teda vodnársky Spln naservíruje? Tajomná energia Vodnára nám pripomína naše ideály, vyššie princípy, dobro ľudstva, všetko toto, kvôli čomu by sme snáď neváhali ísť aj proti prúdu a bojovať pokojne aj s veternými mlynmi. Alebo dať radšej prednosť leviemu princípu? Ten nám naopak ukazuje možnosti, ako získať uznanie, vylepšiť si postavenie, blysnúť sa pred celým okolím. Nejde mať všetko naraz – často je to buď alebo. A práve pred také otázky vás vodnársky spln postaví. Práve teraz vo voľnejšom období dovoleniek je ideálny čas pozrieť sa trošku s odstupom av kľude na to, čo vás vlastne motivuje a ako vidíte svoj smer do budúcnosti!

Pozor na spánok a na nohy!

Spln je nádherná lunárna fáza ako stvorená pre radosť, zábavu, užívanie života, oslavy a vášnivé noci! Leto teraz vrcholí, a práve svetlé noci okolo splnu priam iskrí energiou, takže je to jedno z najkrajších období v celom roku. Ale predsa len každá minca má dve strany, a tak je pre nás Spln zároveň aj určitou záťažou – ako fyzicky, tak psychicky. Častejšie sa môže objavovať podráždenosť, nepozornosť alebo nervozita. A možno aj vy patríte medzi veľa ľudí, čo sa o splne nikdy dobre nevyspia. A pretože je Spln naozaj energeticky náročný, určite si na tento deň neplánujte žiadnu náročnú prácu, vyžadujúcu si najvyššiu pozornosť a koncentráciu. Oveľa lepší nápad bude dopriať si predĺžený víkend a relaxáciu, pokiaľ to aspoň trochu pôjde.

Každý Spln má navyše svoje úplne špecifické zdravotné riziká – v období Vodnára sú najväčšiemu nebezpečenstvu vystavené naše žily a tiež členky. Najlepšie by bolo vyhnúť sa v tento deň dlhším cestám lietadlom alebo autobusom, ktoré predsa len prináša určité riziko trombózy. Šetrite sa aj v prípade, že máte problém s kŕčovými žilami. Členky si zas vytrpia svoje pri letnej turistike. Pokiaľ sa nechcete na výletoch pariť vo vysokých pohorkách, nezabudnite si pribaliť trekové paličky – tie členkom odľahčia dokonca ešte viac! A pozor na nerozšliapnuté topánky a achillovku!

Luna a Perseidy

Tohtoročný krásny augustový Spln bude mať bohužiaľ jednu tienistú stránku – jeho jasná nočná žiara nám celkom slušne zatieni výhľad na najobľúbenejšie padajúce hviezdy celého roka, Perseidy. Vychádza to totiž tak nešťastne, že sa spln akurát kryje s ich maximom. Ale nezúfajte – výpravy za padajúcimi hviezdami nie sú zas tak úplne stratené, len to chce poznať časy východu a západu Mesiaca. Presne o splne je to bez šance – Mesiac vyjde so západom Slnka a zapadne s jeho východom. Pár dní pred Splnom však môžete skúsiť šťastie na ranu, pretože Mesiac zapadne ešte pred svitaním. Naopak, niekoľko dní po splne bude už Mesiac vychádzať až hodinku či dve po západe Slnka, takže môžete využiť neskorý večer a pokúsiť sa nejaké tie padajúce hviezdy uvidieť. Trebárs vám splní aj vaše tajné prianie, kto vie!

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png