Augustový spln v Rybách

Druhý spln v rovnakom mesiaci a opäť je to obrí Superúplnok! To sa nevidí často! Spln 31. augusta 2023 o 3:35 v Rybách bude mať jedinečné kúzlo!

Modrý Mesiac

Tomuto splnu sa niekedy hovorí aj „Modrý Mesiac“ alebo „Modrý spln“, z pôvodne anglického výrazu „Blue Moon“. Označuje sa tak druhý spln v rovnakom kalendárnom mesiaci, čo je mimoriadne vzácny jav. Tento rok v auguste máme to šťastie a po prvom splne, ktorý bol hneď 1. augusta, prichádza ten druhý v posledný deň tohto mesiaca. Budúci „Modrý Mesiac“ nás čaká až v máji 2026, teda za necelé tri roky!

Ale nečakajte, že v túto noc na oblohe spln naozaj zmodrie! Jedná sa o frázu, ktorá nemá so vzhľadom a farbou Mesiaca nič spoločné. Existujú rôzne teórie, ako tento názov vznikol, ale v skutočnosti je pôvod názvu „Modrý spln“ obostretý rúškom tajomstva!

Obrovský Superúplnok!

Druhý vzácny jav spojený s týmto augustovým splnom si však môžete ľahko všimnúť! Teda, budete potrebovať pozorný zrak, ale ide to!

Oba dva tohtoročné augustové splny sú totiž Superúplnky! To znamená, že Mesiac je teraz na svojej obežnej dráhe najbližšie k Zemi, odborne povedané je v perigeu, a vďaka tomu vyzerá spln na oblohe o kúsok väčší, než je bežné! Najlepšie môžete tento zaujímavý jav sledovať pri východe Mesiaca tesne nad obzorom.

Superúplnok je však predsa len trošku častejší ako Modrý Mesiac. Vyskytuje sa takmer každý rok v cykle 14 mesiacov, a potom väčšinou vychádzajú hneď dva Superúplnky za sebou.

Ryby otvárajú cestu k podvedomiu

Spln vo vodnom znamení Rýb nám prinesie veľmi jemnú a cituplnú energiu. Jednoduchšie, ako inokedy, sa naladíme na hlas svojej intuície, podvedomia a na svoje pocity. Vďaka tomu sa tento čas skvele hodí na veštenie z kariet, napríklad tarokových alebo anjelských, ale aj na výklad snov a ich symbolov a posolstiev.

Vhodnú protiváhu k zasneným Rybám vytvára energia Slnka v zemskom znamení Panny, ktorá nám svojim praktickým založením pomáha stáť nohami na pevnej zemi a neuletieť si do Rybej ríše až príliš!

Najsilnejšie bude tento spln pôsobiť na všetky Ryby a Panny. Pokiaľ patríte k niektorému z týchto znamení, je to pre vás jeden z dvoch najdôležitejších splnov v roku. Vďaka tomu môžete čakať významné udalosti hlavne vo svojom vnútornom živote a duchovnom raste!

Rybí spln a zdravie

Úplnok so svojou mocnou energiou však prináša aj veci, ktoré si treba ustrážiť. Vyhýbajte sa teraz operáciám a zdravotníckym zákrokom, ktoré sú pre telo zaťažujúce, pretože môžu hroziť komplikácie. Na tele je teraz citlivejšia oblasť chodidiel, takže dlhá chôdza, hlavne v nepohodlných topánkach, môže v tejto energeticky citlivej dobe byť vyčerpávajúca. S splnom sa tiež nerozlučne spájajú problémy so spánkom, preto si doprajte dobre zatemnenú spálňu (alebo masku na oči) a večer sa vyhýbajte pozeraniu sa do obrazovky.

Intenzívna energia splnu tiež zvyšuje riziko podráždenosti, nesústredenia a roztržitosti. Nielen kvôli vplyvu Rýb môžeme byť občas trošku „mimo”, a tak je lepšie vyhýbať sa stresu alebo riešeniu zložitých záležitostí a radšej s dopriať zábavu, relaxáciu a odreagovanie!