Aprílový úplnok vo Váhach

Prvý jarný spln nás čaká vo štvrtok 6. apríla o 6:34 ráno. Bude v harmonickom znamení Váh. A viete, ako súvisí s Veľkou nocou?

Spln v znamení lásky a vzťahov

Krásny nebeský pohľad v podobe splnovej noci sa tento mesiac odohrá, keď bude v lunárnom kalendári znamenie Váh. Váhy patria vzdušnému živlu a sú poslom harmónie vo vzťahoch, dobrej komunikácie a hľadaní príjemných kompromisov. Tento spln teda ideálne praje láske a partnerskému životu, ale pozitívnou energiou vysiela aj do iných medziľudských vzťahov, či už rodinných, priateľských alebo pracovných. Využite to!

Zároveň sa teraz Slnko nachádza v znamení Barana, ktoré je ohnivé a plné energie ísť dopredu. Mocnú splnovú energiu teda môžete využiť aj na realizáciu svojich plánov, a to hlavne v osobnom živote. Najsilnejšie na vás bude pôsobiť, ak ste sa narodili v znamení Váh alebo Barana. Určite to neprehliadnete!

Pozor na obličky a na stres

Sila splnu sa naproti tomu príliš nehodí pre náročnú prácu, ktorá si vyžaduje veľa pozornosti. Energia nám chýbať nebude, ale spln negatívne pôsobí na sústredenosť a môže vyvolávať podráždenosť, roztržitosť alebo sklon podliehať stresu. Radšej si doprajte zábavu a odreagovanie, napríklad v podobe stretnutí s priateľmi, romantického večera s vašou polovičkou, športových aktivít alebo výletu s deťmi.

Po zdravotnej stránke nám spln vo Váhach ovplyvňuje obličky a močový mechúr, ktoré teraz budú náchylnejšie na problémy, ako je napríklad prechladnutie, takže pozor na vhodné oblečenie, kríže musia byť v teple. Úplnkový čas sa navyše vôbec nehodí pre akékoľvek zdravotnícke zákroky zaťažujúce pre telo, najmä operácie, hrozí tu väčšie riziko komplikácií.

Veľká noc podľa splnu

Prvý jarný spln – presnejšie povedané, prvý po jarnej rovnodennosti, ktorá bola 20. marca – je kľúčový na určenie termínu Veľkej noci. Viete, ako to funguje?

Možno ste už premýšľali nad tým, prečo je Veľká noc zakaždým v inom termíne – prekvapenie, súvisí to s Lunou! Pravidlo znie, že Veľkonočná nedeľa je vždy prvá nedeľa po prvom jarnom splne. Ten je tento rok vo štvrtok 6. apríla, takže preto je Veľkonočná nedeľa 9. apríla 2023.

Z toho tiež vyplýva, že na Veľkú noc uvidíte na oblohe vždy len a iba cúvajúci Mesiac, ešte stále veľký a jasný krátko po splne. Platí to úplne každý rok bez výnimky – pokojne sa môžete s niekým staviť!

Jupiter, Slnko a spln pre váš úspech

Z ďalšieho zaujímavého diania na oblohe v tomto splnovom čase nemožno prehliadnuť konjunkciu Slnka s Jupiterom v Baranovi. Tá sa teraz začína a vrcholiť bude na Veľkú noc. Jupiteru sa hovorí kráľovská planéta a v horoskopoch je poslom šťastia, úspechu a sebarealizácie. Jeho spojenie so Slnkom v energickom Baranovi dáva tomuto celému obdobiu mocnú silu uľahčovať vám cestu za úspechy a naplnenie vašich plánov. Najsilnejšie bude táto priaznivá konštelácia pôsobiť na ľudí narodených v ohnivých znameniach – teda na Baranov, Levov a Strelcov! Silne ju pocítia aj Váhy, ale pre vás bude skôr znamenať nutnosť prispôsobiť sa iným ľuďom a situácii!