Aprílový spln v znamení Váh

Veľkonočný spln nás poteší na Bielu sobotu 16. apríla 2022 o 20:54 večer. Aký bude?

Veľkonočná energia Mesiaca

Vedeli ste, že premenlivý dátum veľkonočných sviatkov súvisí práve s tajomnými splnmi? Veľkonočná nedeľa je totiž podľa tradície prvá nedeľa po prvom jarnom splne. A ten tento rok nastáva obzvlášť neskoro, až po polovici apríla. A pretože pripadá na sobotný večer, je Veľkonočná nedeľa už jeden deň po ňom. Ale stačilo by len o pár hodín neskôr, a celý dátum Veľkej noci by sa posunulo o týždeň ďalej. Takú veľkú moc má spln v kalendári!

Tento krásny jarný spln bude obzvlášť silno pôsobiť na všetky Váhy, a tiež na Barany, pretože v Baranovi sa teraz nachádza Slnko. A v neposlednom rade tiež na ľudí s ascendentom alebo mesačným znamením vo Váhach alebo Baranovi. Ale pozor, pretože témy protikladov Váh a Barana sa teraz otvárajú všetkým dvanástim znameniam bez rozdielu! O čo sa vlastne bude jednať?

Váhy sú znamením spolupráce a partnerstva, zatiaľ čo princípom Barana je sebapresadenie sa a vlastná vôľa. V tejto úplnkovej dobe si teda budeme riešiť témy ako je robenie kompromisov, medziľudské vzťahy, prispôsobenie alebo asertivita, a tak podobne. A ako Váhy napovedajú, medzi tým všetkým treba nájsť zdravú rovnováhu! To je niekedy náročné, ale rozhodne je to výzva, ktorú musíte prijať!

Užívajte, ale pozor na zdravie

Každý spln je nepokojný čas, kedy sa vo svete víri energia a veľa sa toho deje. Živá aj neživá príroda nám ukazuje, ako veľmi teraz prekypuje energiou! Zvieratá, kvety, všetko je teraz na jar o splne v plnej aktivite, či je deň alebo noc. Ani nášmu ľudskému telu sa príliš nebude chcieť odpočívať, tak počítajte s nespavosťou, ale tiež podráždenosťou a horšou sústredenosťou. Po zdravotnej stránke sú pod vplyvom Váh citlivejšie obličky, tak sa nenechajte oklamať jarným slniečkom a dávajte si pozor, nech sa nenachladíte, napríklad pri sedení vonku na tráve. Pozor tiež na dostatočné pitie vody, alebo čaju, predsa len už je teplejšie a začína sa sezóna, kedy je potrebné strážiť si pitný režim. A vo Váhach dvojnásobne!

Úplnkový čas vo Váhach je ideálny pre jarné večierky a oslavy, stretnutia s priateľmi a rodinné posedenia. Ale pretože Váhy sú znamenia partnerstva, samozrejme tiež pre romantiku vo dvojici a vášnivé večery. A nemusí to byť práve len ten presne splnový, pretože magickú splnovú vášeň môžete pocítiť už tri dni vopred a potom ešte ďalšie tri dni postupne doznieva. A to je času viac ako dosť – a navyše to veľkonočné voľno! To si jednoducho musíte poriadne užiť!

Koho čaká šťastie v posteli?

Pýtate sa, kto bude mať práve teraz najväčšie splnové šťastie v láske a v erotike? Sú to samozrejme Váhy, ale nielen ony! Milostná Šťastena sa usmeje aj na ďalšie vzdušné znamenia Vodnára a Blíženca. A prekvapenie – Venuša prinesie lásku tiež vodným znamením! Predovšetkým sa môžu tešiť Ryby, ale spolu s nimi aj Škorpión a Rak. A ideálna súhra samozrejme nastane vtedy, keď obaja z páru budú narodení v niektorom z týchto šťastných znamení. To ešte len bude poriadne a nezabudnuteľné jarné splnové iskrenie!