Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu?

Len málokto sa môže pýšiť luxusnou postavou. Niekto je od prírody ako prútik, iný sa trápi diétami a v posilňovni. Ako na krásnu postavu? Nechajte si poradiť od hviezd a možno sa vám podarí konečne bezbolestne schudnúť!

Baran
Znamenie Barana je veľmi impulzívne, aktívne a energické. Baran nadváhou veľmi často netrpí. Akonáhle má nejaké to kilo navyše, obmedzí zbytočnosti v jedálničku alebo sa venuje viac športu. Baranovi prospieva sauna a zahrievacie masáže, tiež konzumácia mäsa a ovocia. Baran potrebuje hlavne hodnotné raňajky a večer poriadnu dávku šalátu.

Býk
Kto máva najčastejšie problémy s nadváhou? Je to Býk. Svojim pôžitkom jednoducho nemôže odolať a navyše neholduje športovým aktivitám. Býk sa musí naučiť stravovať pravidelne a striedmo, inak sa obezity nikdy nezbaví. Drastické diéty ho dobiehajú k stresu a navyše ich aj tak nikdy nevydržia.

Blíženci

Aktívni Blíženci sa o svoju postavu príliš nestarajú, ani nemajú veľké sklony k obezite. Akonáhle sa nevlezú do nohavíc, začnú jednoducho cvičiť a zdravšie jesť. Najväčší problém je ten, že u ničoho dlho nevydrží. Blíženci sú tiež pôžitkári, ale našťastie milujú zeleninu, ovocie, ryby a pohyb v akejkoľvek forme.

Rak
Ak stretnete Raka, bude sa sťažovať na svoju postavu v dvoch smeroch – buď je príliš tučný alebo chudý. Rak je večne nespokojný s tým, ako vyzerá a urobí všetko preto, aby schudol. Zbytočne sa nervuje a má žalúdočné problémy. Často sa prejedá a potom zase hladuje, mal by v sebe nájsť harmóniu a chudnutie pôjde samo.

Lev

Znamenie Leva si holduje v blahobyte, ale väčšinou sa neprejedá. Sklony k priberaniu môžu prísť s nespokojnosťou v láske alebo v práci. Lev je vyberavý a všeličo nezje. Dokáže nejesť celý deň a potom do seba nahádzať všetko, čo vidí. Naučte sa jesť pravidelne, obmedzte alkoholické nápoje a sladkosti!

Panny
Je pravdou, že sú Panny na svoju postavu hrdé, preto sa o ňu veľmi dobre starajú. Ak by nedbali na správnu životosprávu a cvičenie, ihneď by pribrali. Panny sa často stresujú, čo im veľmi nepridá. Pomôže zelenina, obilniny a obmedzenie cukru.Váhy
Mohlo by sa zdať, že znamenie Váh nemá so svojou váhou problém, veď je neustále v pohybe. Ale pozor, láska k jedlu je niekedy silnejšia. Ako to už tak býva, najviac hreší večer, čo kyprej postave len svedčí. Váha potrebuje potraviny s vitamínom A a E, ktoré upravujú hormóny a pomáhajú pomaly spaľovať tuky. Hodia sa aj marhule, banány a mrkva.

Škorpión

Je to zvláštne, že ľudia narodení v znamení Škorpióna milujú mliečne výrobky, kefíry, jogurty a mlieko samotné. Vďaka tomu sa často stretávajú s črevnými problémami, možno by to chcelo trochu ubrať aj mäsa, ktorému úplne neodolajú. Škorpión by mal obmedziť aj sex, ktorý je síce na chudnutie vynikajúci, ale všetkého veľa škodí.

Strelec

Čo sa Strelca týka, jedlo miluje. Strelec je často výborným kuchárom a experimentuje. Títo ľudia pohybu neholdujú, ale našťastie si vyjdú na nejakú tú túru. Radšej všetko vykompenzujú vodou s citrónom, kyslými výrobkami či šťavou z červenej repy a mrkvy. Snáď by mohli skúsiť diétu podľa krvných skupín, popoludní obmedziť porcie jedla a zamerať sa na duševnú stravu.


Kozorožec
Kozorožec sa sústredí na svoj cieľ tak upäto, že nemá problém s jeho dodržaním. Kozorožec nebýva obézny, ba naopak. Pokiaľ k tomu niekedy dôjde, nastaví si krutý diétny program s cvičením a kilá sú nenávratne preč. Pomôže jazda na bicykli, chôdza, plávanie a jedálniček s polievkami, zeleninou či kuracím mäsom.

Vodnár

U Vodnára je to s postavou ako na hojdačke. Nebojí sa vyskúšať rôzne druhy diét, ale väčšinou u nich nevytrvá až do konca. Nemá rád stereotyp a pohybu tiež príliš neholduje. Vodnár by sa mal zamerať na zdravší jedálniček a vložiť doň viac rýb, listovej zeleniny, dopriať si vitamín B a prestať konzumovať sladké nápoje.

Ryby

Zrodenci Rýb sa často prejedajú. Trpia svojimi náladami a precitlivosťou, a pretože nemajú sklony k alkoholu, všetko riešia jedlom. Akonáhle sa zbaví Ryba psychickej záťaže, aj lepšie schudne a pôjde to samo. Upokojiť sa môže kúskom kvalitnej horkej čokolády, zeleninovými šalátmi a potravinami obsahujúcimi vlákninu.