Ako nás ovplyvňuje tajuplný Mesiac?

Vplyv Mesiaca na ľudský organizmus nie je ešte stále dokonale odhalený, avšak Mesiac vždy bol dávaný do spojitosti so zmenami v ľudských telách i dušiach. Najmä viditeľné sú tieto zmeny u ženského pohlavia, a to kvôli tomu, že u nás žien, prebiehajú každý mesiac v roku. Poďme si spoločne poodhaliť, na aké zmeny v našom tele má vplyv práve Mesiac.

O akých zmenách tu hovoríme? Áno, správne, o menštruačnom cykle. Nie nadarmo ho nazývame mesiačikmi, periódou či mesačným krvácaním. Paralelu nájdeme snáď vo všetkých jazykoch. Mesiačiky sú rovnako stále a periodické, ako cykly mesiaca. Rozoberme si to spoločne podrobnejšie.

Paralela medzi ženským a mesačným cyklom

Mesiac je mocný čarodejník, ktorý ovplyvňuje mnohé procesy tu na Zemi. Zoberme si príliv a odliv. Kto by si pomyslel, že tak vzdialené teleso, ktoré sa nám ukazuje v nočné hodiny, môže ovplyvňovať stúpanie a klesanie vodnej hladiny. Ženská perióda poukazuje taktiež na určitú paralelu s Mesiacom a majú spoločné mnohé. Či už sú to dva vrcholy, kedy nov a spln môže symbolizovať menštruačné krvácanie a ovuláciu. Ustupujúci a dorastajúci Mesiac zase predovulačnú a poovulačnú fázu. Podobnosť nájdeme aj v pravidelnosti a dĺžke cyklu.

Spln

Spln je zahalený tajomstvom a tkvie v ňom neskutočná sila. Prúdi z neho nesmierna životná sila, túžba a odhodlanie. Ukazuje nám, ako môže byť život plný. Rovnako ženy vo väčšine prípadov prežívajú svoju ovuláciu. Je to najvhodnejšie obdobie na počatie nového života. Žena je na vrchole síl a dáva to najavo aj svojmu okoliu. Je kontaktná a príťažlivá.

Nov

Naopak nov je obdobím tmy, keď Mesiac neožaruje krajinu okolo nás. Je to doba odpočinku a uvedomenia si dôležitých vecí v našom živote. Ponárame sa hlbšie do seba a premýšľame o našom bytí. Rovnaké pocity zažíva žena pri menštruácii. Túžba po kontakte s ľuďmi je menšia, žena sa uzatvára do seba a skúma svoju dušu. Je jemnejšia a citlivejšia.

Venujte si chvíľku

V takýchto paralelách by sme mohli pokračovať. Najlepšie však bude, pokiaľ sa vo svojom často zrýchlenom živote na chvíľu zastavíte a uvedomíte si svoje pocity. Venujte chvíľu pozornosť tomu, ako vás ovplyvňuje cyklus Mesiaca i nechtíkov. Skúste si zaviesť denník, do ktorého budete svoje pocity písať. S odstupom času uvidíte, ako veľmi sa počas jednotlivých cyklov mení.

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png