Ako na výchovu detí podľa znamenia zverokruhu?

Ktosi šikovný kedysi povedal, že každé dieťa je iné a má iné tempo, z čoho vyplýva, že sa s ním musí inak pracovať. Všetky deti sú anjelici, ale niekedy vystrčí svoje rožky a zatnú pästičky. Oslávte s nami MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ a pozrite sa, ako to vidia s výchovou detí hviezdy!

Baran

Očakávate malého Barana? Ihneď po narodení mu kúpte vyššiu úrazovú poistku, pretože bude mať všemožné odreniny. Malý Baran je odvážny, športovo nadaný, ale hlavne sa vrhá bezhlavo do každej výzvy a nemyslí na následky. Často bude nesústredený a rozzúrený, preto ho niečím zaujmite, nech nevymýšľa hlúposti. V puberte bude obzvlášť tvrdohlavý, musí si prejsť prvými prehrami.

Býk
S Býkom nebudú mať rodičia väčšie problémy. Nie je to úplne dobrodruh, je skôr pomalší a nad všetkým dumá. Často sa bude na všetko pýtať a očakávať jasnú a rozumnú odpoveď. Len pozor na jeho tvrdohlavosť, nerád ustupuje a presadzuje iba svoje myšlienky. Jediná rada je opevniť sa trpezlivosťou a zbytočne nenadávať. Dostanete si ho svojou láskou a nehou, pretože Býk nenávidí násilie a utláčanie.

Blíženci
S Blížencom si rodičia užijú veľa zábavy, a to od raného veku. Malí Blíženci sú nesmierne aktívni, stále niečo vymýšľajú a skúšajú. Na druhú stranu sa do seba môžu veľmi uzavrieť a nechodiť von z izby. Je dobré ich nechať na pokoji a netlačiť na nich, však oni sami prídu. Akonáhle si všetko premyslia, určite sa zveria so svojím trápením. Blíženci potrebujú aj podporu a povzbudenie.

Rak
Malý Ráčik, to je citlivosť až precitlivenosť sama. Treba povedať, že je empatický už detstva a potrebuje veľa podpory a starostlivosti. Skrátka a dobre, rodičia mu musia zvýšiť sebavedomie, a to predovšetkým v puberte. Nikdy ho nesmiete nechať v úzkostlivom stave, je kľúčové s ním o probléme hovoriť, hladkať ho vo vlasoch a láskať. Raky majú aj v dospelosti úctu k svojej rodine, bojujú sa za ňu ako levy.

Lev
Malý Levík má neustále úsmev na tvári a nejaké to huncútstvo za lubom. Rodičia si s nimi užijú svoje, pretože rád presadzuje svoje názory a nechce počúvať. Už od detstva patrí medzi vodcovské typy, velí všetkým kamarátom! Pokiaľ chcete Levíča trošku usmerniť, neskúšajte to násilím, zo srdca ho nenávidí, aj keď sa niekedy pobije. Darujte svojmu Levíkovi lásku a náklonnosť, nech nežiarli!

Panna
Deti v znamení Panny nie sú nijako náročné a nevrhajú sa do ničoho bezhlavo. Práve naopak! Bývajú pokojné, vyrovnané a hlavne puntičkárske. Dokonca upozornia rodiča na neporiadok a iné nedostatky. Pre malé Panny sa skvele hodí povzbudenie, mávajú malé sebavedomie a neveria si. Pozor! Zle znášajú kritiku a nevedia sa úplne oddať svojej fantázii.

Váhy
Váhy bývajú často dobré deti, ktoré sú skôr uzavreté do seba. Už od raného veku sa zaujímajú o všetko krásne a potrebujú dýchať teplo domova. Láska, cit a neha sú pre nich kľúčové. Malé Váhy majú problémy s rozhodovaním sa, preto je dobré zostaviť im presný denný rozvrh, nech majú prehľad. Rodičia by s nimi mali hrať hru na mačku a myš, dať im viac možností a naliehať k rýchlemu rozhodnutiu.

Škorpión
Škorpióny sú už od malička zvedaví, ale vyžadujú si od rodičov absolútnu pozornosť. Žiarlia na svojich súrodencov aj kamarátov. Je zaujímavé, že už od raného detstva majú schopnosť preniknúť človeku až do žalúdka. Malý Škorpión potrebuje cítiť láskavosť i dôslednosť. Rozmaznávanie nie je na mieste, inak si bude myslieť, že dostane všetko, čo požaduje. Pozor na pubertu. Škorpión experimentuje s nevhodnými vecami.

Strelec
Strelec je od malinka živé dieťa, usmievavé, priateľské a divoké. Len má problém s počúvaním autorít, čo sú rodičia aj učitelia. Tvorí si svoje vlastné zákony a je dobrodruh. Strelec nemá rád krivdu a hovorí viac, než je zdravé. Malí Strelci prahnú po maznaní a láske. Rodičia sa ale nesmú nechať zmiasť ich nadmernou a až vymyslenou potrebou nehy, pretože prísnosti nie je nikdy dosť.

Kozorožec
Kozorožce sú od malička tvrdohlaví a neústupní. Idú si za svojím cieľom ako roboti a cieľavedome presadzujú svoje myšlienky. Takto fungujú už raného detstva, občas je to pre rodičov fuška. Mali by naučiť svoje malé neúnavné detičky odpočívať a hrať sa s normálnymi hračkami. Malé Kozorožce potrebujú občas nenútene podporiť, nie je možné nútiť ich k dokonalosti, inak sa od učenia neodtrhnú.

Vodnár
Vodnári až veľmi premýšľajú nad zvláštnymi problémami medzi nebom a zemou, a z toho trpia bolesťami hlavy. Už ako malé deti snívajú o magii a rýchlo sa učia novým veciam. Majú veľa záľub, v ktorých vynikajú, je nutné ich ale usmerniť k jednému cieľu. Vodnár veľmi dobre vie, že sa na neho rodičia s niečím chystajú. Je dobré s ním komunikovať tak trochu ako s dospelým, rýchlo dospieva.

Ryby
Bez predstavivosti nemôžu malé Rybky ani existovať. Majú problémy rozlíšiť svet fantázie a reality. Rybky patria k dobrým rečníkom, rady sa bavia, ale občas zavítajú do vôd samoty. Sú citlivé a zraniteľné, preto potrebujú lásku a pochopenie. Problémy sa musia riešiť v pokoji a bez kriku. Rodičia musia podporovať ich nízke sebavedomie, len tak dokonale vyniknú a dosiahnu svojho sna.

Originálny darček!
DETSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa presného dátumu, času a miesta narodenia!