Aké sme mamy podľa znamenia

14. mája – už v nedeľu – oslavujeme Deň matiek. Môžeme sa zamyslieť, ako to máme so svojimi mamičkami, aké mamy sme my samy. Základ je určite otvorená náruč a množstvo lásky. Osoba mamy však ovplyvňuje aj vytváranie hodnôt, sebavedomia, slobody a pravdivosti a každé slnečné znamenie má svoje vlastné dary do kolísky bábätka.

Mamy v Baranovi

Aké mamy sú „ovečky“? Zábavné, ohnivé, vášnivé a dobré spoločníčky. Sú spoločenské a deti sa s nimi pohybujú medzi priateľmi a ľuďmi s mnohými záujmami. Od mala sa tak deti tejto mamičky veľmi rozvíjajú a získavajú množstvo podnetov. Mama ovečka je pre deti veľmi inšpiratívna a je skôr kamoškou ako pestúnkou. Kosa na kameň môže padnúť v období puberty, pokiaľ ide o názorové nezhody. Ak je dieťa pevný Býk alebo pravdu nachádzajúci Škorpión, môžu spolu naozaj bojovať. Táto mama je totiž niekedy s názormi rýchlo hotová a vidí veci čiernobielo, má tiež sklony sa ľahko namiešať a tieto svoje názory dieťaťu vnucovať, a to silní a hĺbaví jedinci neodbudnú mávnutím. Lepšie snáď je, keď vznikne konflikt, pretože dieťa sa môže aspoň vymedziť. Mierni jedinci v Rybách alebo Váhach sa ohnú a podriadia, a to im v dospelosti môže skomplikovať sebavedomie.

Mamy v Býkovi
Zemité znamenie so silným vzťahom k domovu a k rodine. Ak ženu – Býka niekto veľmi vopred nepodusil, je to bezchybná mama. K bábätku má vzťah už v čase tehotenstva, hovorí k nemu a púšťa mu hudbu. Jej tešenie dieťa v brušku cíti a dopredu už budujú dôveru, ktorú si potom budú užívať. Matka Býk dbá na dobré zaistenie dieťaťa po materiálnej stránke. A pretože je sama pôžitkárka, je možné, že ho učí nadštandardným pôžitkom v podobe jedla a luxusných dovoleniek. Dieťa by mohlo byť prekvapené, že život je oveľa ťažší, než sa zdalo v detstve. Mama Býk je vytrvalá, verná a dieťa svojou pomocou neopúšťa ani v dospelosti.

Mamy v Blížencoch
„Blíženky“ sú veľmi komunikatívne a všetko ich zaujíma. Ich dieťa sa väčšinou naučí veľmi skoro hovoriť, chodiť aj behať. Rozprávanie, hry, bojovky, čítanie rozprávok, tomu všetkému sa Blíženky venujú s veľkou starostlivosťou. Žena v Blížencoch neznáša, keď ju niekto obmedzuje, a tak necháva dieťaťu voľnosť, a pokiaľ potomok nechce niečo robiť, nenúti ho. To je dobre, len to občas môže komplikovať zapadnutie dieťaťa do kolektívu, keď sa napr. nechce učiť písať, nechce robiť domáce úlohy, nechce sa denne prezliekať atď. Mama navrhne, ale nenúti, takže deti týchto mamičiek sú mnohokrát svojrázne. Ich okolie na nich môže zahliadať, že nie sú „porovnané v rade“, ale to je malá daň za to, že Blíženkyňa vychová osobnosť.

Mamy v Rakovi
Ako všetky vodné znamenia sú Račice veľmi citové bytosti a rodina je pre nich všetkým. Keď zistia, že im tikajú posledné sekundy biologických hodín, naozaj svedomito hľadajú otca k deťom. Nie je to vypočítané, zamilujú sa jednoducho do muža s najväčšími predpokladmi byť dobrým otcom. Nikdy nedajú prednosť kariére. S dieťaťom veľa hovoria, dbajú na jeho citový vývoj, všetko preberajú do detailu, ako a prečo sa ich potomok cíti a čo s tým robiť. To je rozhodne dobré. Pokiaľ ale bude ich potomok manipulatívne nadaný, môže ich dobrú vôľu zneužívať, aby dosiahol svoje ciele. To si treba strážiť. Inak sú Račice ideálnej mamy.

Mamy v Levovi
Levice sú žiarivé ženy, ktoré chcú a dostanú od života to najlepšie. Ich deti majú aj všetko najlepšie, bez debaty. Pokiaľ je dieťaťom Levice introvertný jedinec, môže to mať ťažké. Napríklad dcéru v Rybách či v Panne mama v spoločnosti ľudí úplne valcuje bez toho, aby chcela, a dcéra žije v jej tieni. Aj introvertný syn môže mať tento problém. Silnejšia osobnosť sa naopak môže vymedziť voči rodičovskému životnému štýlu a dávať prednosť prostým veciam. Potom sa dieťa takzvane „trhne“ a žije úplne inde a inak. Pre Levicu je teda dobré vnímať, ako dieťa pociťuje jej materskú autoritu. A uvedomiť si, že čo Levice vidí ako najlepšie, nemusí tak vidieť aj potomok. Je nutné povedať, že mama Lev je dieťaťu oddaná a vždy mu podá pomocnú ruku.

Mamy v Panne
Žena v Panne je systematická a veľmi pracovitá. Pokiaľ sa ako osobnosť realizuje v domácnosti, majú stále všetci luxus čistej bielizne, navarených hrncov a vyžehlených košieľ. O deti je dobre postarané, dobre prospievajú v škole, pretože mama sa s nimi učí. Naučia sa poriadku, pretože s pannou to jednoducho ani inak nie je možné. A to sa im v živote veľmi hodí! Mama v Panne je aj zábavná, mýtus, že sú Panny suchári, sa nezakladá na pravde. Veľa sa s deťmi nasmeje a naučí ich zmyslu pre humor. Problém môže nastať, ak sa mama Panna oddá kariére. Potom trávia všetok čas v práci ak deťom najíma pestúnku, na ktorú si samozrejme v pohode zarobí. Môže sa ale stať, že potom deti budú vyhľadávať náruč pestúnky, nie mamy. Na to pozor!

Mamy vo Váhach
Ženy Váhy sú citlivé, slobodomyseľné, vtipné a obľúbené v spoločnosti a pre svojich potomkov by urobili všetko. Nehovorí o svojich zásluhách. Niekedy je to, čo hovoria v rozpore s tým, čo robia, pretože sú nadané sarkazmom, iróniou a zľahčovaním situácií. Môže to pôsobiť neciteľne, ale za mamu hovoria skôr činy. Mamy Váhy sú nezriadene obetavé, a pokiaľ si trochu robia „srandu“ z prvých lások, rodinných konfliktov alebo ega puberťákov, síce to ratolesť naštve, ale má to nakoniec dobrý dopad. Deti nie sú tak sebestredné a naučia sa nadhľadu. Pokiaľ ženu vo Váhach v detstve niekto zranil a nesie si problém, pokladá svoj vzťah za normu a odovzdáva problém ďalej. Na to si treba dať pozor!

Mamy v Škorpiónovi
Škorpiónovi býva v povrchných horoskopoch zbytočne ubližované. Každý si pamätá len preborníctvo v sexe a talent na pomstu. Je to ale inak. Mamy Škorpiónky sú ženy s tajomstvom, nezverujú sa každému, len skutočne blízkym ľuďom. Mávajú poker face a vždy držia spoločenskú formu jednania, ale vo vnútri vrú hlboké, prehlboké city. Svojmu dieťaťu je Škorpión oddaný ako nikomu inému. Ich hovory nie sú len o rozoberaní pocitov, idú hlboko po ľudských hodnotách, viere v spravodlivosť, sú o duši. Pokiaľ javí dieťa lenivosť, drží ho Škorpióna pri práci, pokiaľ klame, vedie ho Škorpióna k poctivosti. Ak je sebecké, vedie ich k pomoci druhým. Syn alebo dcéra ju nikdy neoblafnú, prezrie vopred ich ľsti a podvody, má kúzelné okuliare, ktoré vidia všetko. Preto sa zdá veľmi prísna, ale jej dieťa zároveň vie, že sa môže so všetkým zveriť a že mama vždy pomôže.

Mamy v Strelcovi
Mamy Strelkyne sú hrejivé hravé bytosti, ktoré „rastú s deťmi“. Ak dieťa hrká hrkálkou, mama hrká s ním, keď stavia z lega, mama stavia s ním, robia spolu na ihrisku bábovky, potom jazdia na bicykli a na lyžiach a počas obdobia prvých lások preberajú chlapcov a dievčatá. Kamaráti detí bežne chodia k mame Strelkyňou domov, sú tu prijímané a kŕmené. Jednoducho pohoda džez. Strelkyne sa môžu vrhať do činností trochu bez rozmyslu, takže deti to nemusia baviť alebo danú činnosť nemusia vedieť. Mama Strelkyne však nikoho nenúti, len občas postupuje metódou pokus omyl. Pokiaľ je dieťa pokojný zrodenec, napr. Rak alebo Škorpión, ktorý si potrebuje všetko premyslieť, musí Strelkyňa zvoľniť a uvedomiť si, že jej dieťa nie je jej kópiou.

Mama v Kozorožcovi
Kozorožec je praktické znamenie, a tak sa môže zdať táto mama trochu chladná. Mazná sa, pohladí, ale tak akurát, nič nepreháňa. Rozhodne sa zo svojho decka nemieni zblázniť. Hľadí si domácnosti, kuchyne, finančného zabezpečenia, perie, varí, šije a zašíva. Keď má decko umatlanú pusu a ruky, umyje ho a zase ho pošle von. Vie, čo je pre dieťa dôležité, ponecháva mu pravú mieru voľnosti. Je to tradičná mama ako z dávnych čias, vyhľadáva pre svoje dieťa aj tradičného otca, často aj Kozorožca alebo Raka. V ničom sa nebabrá, nič veľmi nevysvetľuje, ale jej potomok tie správne hodnoty jednoducho odkuká. Keď sa má k niečomu vyjadriť, povie to jednou vetou, a to je možno na tom to krásne. Pozná tajné sny svojich detí a intuitívne im ich plní.

Mamy vo Vodnárovi
Vodnárska mama pokladá slobodu za samozrejmosť, tak ako vzduch, ktorý dýchame. Dieťa podporuje v samostatnosti a v poznávaní sveta. Necháva na jeho vôli, akú si vyberie školu, aké jedlo chce jesť, akých kamarátov či partnera si zvolí. Od mala hovorí so svojím dieťaťom o hlbokých veciach, o hodnotách, na otázky dieťaťa odpovedá pravdivo, nezjednodušuje odpovede pre detské chápanie. Vychováva slobodnú bytosť ako je ona sama. Je možné, že často dôjde v rodine k rozvodu, pokiaľ otec dieťaťa bude prerábať matku na svoj obraz. To si slobodomyseľná vzdušná bytosť nenechá páčiť. Dieťa Vodnárky môže mať špinavé tričko a rezancu pri nose, jeho život nie je jednoduchý, ale je krásne naplnený a zábavný.

Mamy v Rybách
Citlivá mamička Ryba dieťa veľmi rozmaznáva, mazná, venuje mu veľa času. Je to introvertná bytosť, ktorá sa otvára iba najbližším – a dieťa je jedným z nich. Dotyk a objatie dieťaťu nikdy nechýba, jeho citové potreby mama napĺňa, a to je podstatné. Je možné, že v puberte sa už chce dieťa voči matke vymedziť, pretože intuitívne cíti, ako sú spojení, silu tejto duchovnej pupočnej šnúry. A keď je to ohnivý jedinec, bude sa vymedzovať. Všetko dobré, čo mu mama Rybka dala, však v dospelosti víťaz, a tak, nech je puberta, akokoľvek ťažká, láska a vzťah s mamou Rybkou sa nepreruší.